E-GAZETE

› Ajans Haberleri

› Bedava Film İzle

› Canlı Müzik

› Canlı TV

› ÇİGDER Haber Siteleri

› Ehliyet Sınav Sonuçları

› Gazete Oku

› Lig TV

› Nöbetçi Eczaneler

› Online Hastane Randevu

› Oto Alım Satımı

› Resmi Daireler

› Resmi İhale İlanları

› Şans Oyunları

› Video Müzik Klibi

Açılışı Bakan Çelik'e Nasip Oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, seçim bölgesi Adana'da inşaatı 21 yılda tamamlanabilen Yüreğir Kültür Merkezi'ni hizmete açtı.

25 Eylül 2013 Çarşamba 20:45
ADANA HABER - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Yüreğir Kültür Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Yüreğir Kültür Merkezi'nin açılış töreninde 'Adana seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik yaptığı konuşmada, inşaatı 21 yıl süren bu merkez gibi çok sayıda proje bulunduğunu, iktidarları döneminde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel önem vererek böyle yatırımların son bulduğunu vurguladı.

Bakan Çelik, kültürün bir devletin yazılımının esası olduğunu, bu yazılım yoksa, ekonomi, güvenlik gücü ve siyası yönetimi ne kadar güçlü ve yaygın olursa olsun o devletin yeryüzünde kalıcı olamadığını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir kültür devleti olduğunu, köklerinin Orta Asya'ya uzandığını, Anadolu, Balkanlar, Akdeniz, İslam Coğrafyası, Avrupa, Kafkasya ve Mezopotamya'yı kucakladığına vurgu yapan Çelik, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nde kimliklerin yeniden özgürleştiği, kimlikler üzerindeki ret, inkar ve asimilasyon politikalarının sona erdiği, her kimliğin kendini özgürce ifade ettiği bir ortamda yeniden bu kültürel birikim bütün dinamizmiyle ortaya çıkıyor" diye konuştu.
Anahtar Kelimeler: Ömer Çelik,Kültür Sitesi
Yükleniyor...

sanalbasin.com üyesidir