banner713

AB Büyükelçileri Adana'da

AB Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Delegasyonu ve beraberindeki elçilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

08 Aralık 2016 Perşembe 21:40
AB Büyükelçileri Adana'da

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve beraberindeki AB ülkesi büyükelçileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Bakan Çelik, "Şimdiye kadar sürdürdüğümüz çalışmaları yemekli bir ortamda devam ettireceğiz. Onları burada görmekten mutluyum. Epeydir bir Adana programı yapmak istiyordum. Bu vesile ile bir araya geldik. Onlar bizim yakın mesai arkadaşımız. Slovakya Büyükelçisi Anna Turenicova Türkiye ile konularda hep ilgili bir arkadaşımız" diye konuştu.

Slovakya Büyükelçisi Anna Turenicova ise Bakan Çelik'i ve Adana'yı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu söyleyerek şunları söyledi:

"Bu güzel Adana şehrine seyahati organize etmekten büyük gurur duyuyorum. Ayrıca Bakan Çelik'in şehrini ziyaret etmekten ayrıca mutluluk duyuyorum. Sayın Çelik'e Adana'yı ziyaret edeceğimizi söylediğimizde bu seyahatimize katılmayı hemen kabul etti. Çok güzel bir programımız var."

"İlk olarak dayanışmamızı göstermek için bombalı saldırının olduğu yeri çiçek bırakmak için ziyaret ettik. Vali ve Belediye Başkanıyla çok güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Çukurova Üniversitesi'nden son derece etkilendik. Küçük Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okulda duygusal bir atmosferle karşılaştık. Adana Ticaret Odası'nın ekonomik başarısından etkilendik. Hepinize muhteşem ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum."

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger de Türkiye'nin ev sahipliğinden etkilendiklerini belirterek, "Bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Adana mutfağına özgü tatları tadacağımız için de teşekkür ederiz. Yarın yine programımız devam edecek, Ankara'ya muhteşem bir tecrübe ve birikimle dönmüş olacağız" dedi.

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden yemekte heyete Adana'ya özgü yemekler ikram edildi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir