Açılışı Bakan Çelik'e Nasip Oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, seçim bölgesi Adana'da inşaatı 21 yılda tamamlanabilen Yüreğir Kültür Merkezi'ni hizmete açtı.

25 Eylül 2013 Çarşamba 20:45
Açılışı Bakan Çelik'e Nasip Oldu
ADANA HABER - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Yüreğir Kültür Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Yüreğir Kültür Merkezi'nin açılış töreninde 'Adana seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik yaptığı konuşmada, inşaatı 21 yıl süren bu merkez gibi çok sayıda proje bulunduğunu, iktidarları döneminde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel önem vererek böyle yatırımların son bulduğunu vurguladı.

Bakan Çelik, kültürün bir devletin yazılımının esası olduğunu, bu yazılım yoksa, ekonomi, güvenlik gücü ve siyası yönetimi ne kadar güçlü ve yaygın olursa olsun o devletin yeryüzünde kalıcı olamadığını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir kültür devleti olduğunu, köklerinin Orta Asya'ya uzandığını, Anadolu, Balkanlar, Akdeniz, İslam Coğrafyası, Avrupa, Kafkasya ve Mezopotamya'yı kucakladığına vurgu yapan Çelik, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nde kimliklerin yeniden özgürleştiği, kimlikler üzerindeki ret, inkar ve asimilasyon politikalarının sona erdiği, her kimliğin kendini özgürce ifade ettiği bir ortamda yeniden bu kültürel birikim bütün dinamizmiyle ortaya çıkıyor" diye konuştu.
banner624
Anahtar Kelimeler: Ömer ÇelikKültür Sitesi

    Yorumlar

banner22
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir