Adana Barosu'nda 'Bilirkişi Sertifika Töreni'

Adana Barosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen Bilirkişilik Temel Eğitimi tamamlandı.

03 Kasım 2017 Cuma 17:08
Adana Barosu'nda 'Bilirkişi Sertifika Töreni'
Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından Adana Barosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen 'Bilirkişilik Temel Eğitimi' tamamlandı.

Baro Tesislerinde 22 avukat ve 1’i doktor toplam 23 kişiye yönelik gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları törenle verildi.

Düzenlenen törene Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ve Baro Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz katıldı.

Adana Barosu basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, bilirkişi eğitiminin Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç Dr. Umut Yeniocak ve ODTÜ İnşaat Mühendisi Semih Nakip tarafından verildiği kaydedildi.

Baro Başkan Yardımcısı Av. Gümüş yaptığı konuşmada, ülkemiz adalet sisteminde yargıya yardımcı olunması ve mevzuat açısından gerekli olan bilirkişilik hizmetinin amacına uygun, meslek bilgisi ve deneyimi ile etik kurallar çerçevesinde yürütülmesi için gereken uyumun sağlanması amaçlandığına vurgu yaptı.

Av. Gümüş, "Bilirkişilerin, toplumsal sorumluluk bilinci ile görev yapma, doğruyu beyan etme, tarafsız davranma ve görevini özenle yerine getirme, herkesin üzerinde birleşebileceği, kabul edilebilir, objektif ve bilimsel görüş bildirme, sübjektif değerlendirmelerden kaçınmak zorunda olmaları gibi sıralanabilecek konularda bilgilendirilmeleri için bu çalışma gerçekleştirilmiştir. Tüm katılımcıları ve emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Av. Turgay Mumcuoğlu, Av. Gamze Vardar, Av. Feyzi Çakıt, Av. Cemalettin Çopuroğlu, Av. Oğuz Yiğitsözlü, Av. Gani Kamışlı, Av. Esin Uslu, Av. Sabri Bayar, Av. Bilal Kasap, Av. Mehmet Kamışlı, Av. Nuriye Bek, Av. Av.Münir Mansur Güler, Av. Onur Tekin, Av. Sibel Semir Eren, Av. Emel Elekarışmaz, Av. Melih Tanrıverdi, Av. Ramazan Kırbıyık, Dr.Mahmut Fatih Tanış, Av. Eyüp Kozak, Av. Turgay Erol, Av. Ömer İnanç Akka, Av. Metin Akın, ve Av. Fatih Mehmet Yalıner’in bu kapsamda eğitim aldığı belirtildi.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir