banner713

'Adana'nın sorunları güçbirliğiyle çözülür'

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, ATO'ya yaptığı ziyarette ilin sorunlarının güç birliğiyle çözülebileceğini söyledi.

04 Ocak 2017 Çarşamba 13:39
'Adana'nın sorunları güçbirliğiyle çözülür'

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş Adana Ticaret Odası'na (ATO) yaptığı ziyarette ilin sorunlarının güç birliğiyle çözülebileceğini söyledi.

Vali Demirtaş, ziyarette ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak ve Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe'den kent ekonomisiyle ilgili bilgi aldı. Prof. Dr. Nejat Erk DE Adana'da hizmet sektörünün gelişmesine yönelik olarak ATO'nun yürüttüğü çalışmaları anlattı. ATO danışmanlarından Mehmet Savatlı tekstil sektörünün durumu, Vedat Kahyalar ise Adana Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasına yönelik çalışmalar konusunda sunum yaptı.

Vali Demirtaş ise kentin sorunlarının, kurumlar arasında diyalog ortamının sağlanması ve ortak çalışmalarla çözüme kavuşturulabileceğine inandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Adana'nın hemen her alanda sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilmesi için hepimiz üzerimize düşenleri en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Adana'yı katma değer, yatırım ve istihdam açısından ancak bu çalışmalarla daha üst noktalara taşımamız ve geleceğin bir enerji ve yatırım üssüne dönüştürebilmemiz mümkün olabilecektir. Tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle el ele vererek kent dinamikleriyle tam diyalog halinde Adana'yı başta ekonomik alanda olmak üzere hemen her alanda daha ileriye taşımanın mümkün olabileceğine inanıyorum. Bu anlamda iş adamlarının Adana ve ülke ekonomisine katkılarınız son derecede önem taşımaktadır. Karşılaşabileceğiniz sorunlarınızın çözümü konusunda Adana Valisi olarak her zaman yanınızda olacağımı özellikle bilmenizi isterim."

Ziyarette yönetim kurulu üyeleri Zübeyt Şendur, Emine Nargile, Ziya Alim Koçer, Genel Sekreter Vekili Birol Yarman, Genel Sekreter Yardımcısı Barış Gökhan Topal ile ATO danışmanları Prof. Dr. Nejat Erk, Vedat Kahyalar ve Mehmet Savatlı da hazır bulundu.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir