MHP'li Kadınlardan Destek Ziyareti

MHP Genel Merkezi tarafından Ankara’da düzenlenen kermese katılarak Adana’yı başarıyla temsil eden MHP Adana İl Kadın Kolu üyeleri ayağının tozu ile geldiği Adana’da engelli teşkilatlarını ziyaret ettiler.

17 Mayıs 2012 Perşembe 23:32
MHP'li Kadınlardan Destek Ziyareti

MHP İl Kadın Kolları Başkanı İnci Çelik Mahmat,  Kardelen Engelliler Derneği Başkanı Halil Topuz’u ve ardından Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş’ı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Kardelen Engelliler Derneği Başkanı Halil Topuz, mensuplarının sosyal etkinlikler için ulaşım sıkıntısı çektiğini, işsizliğin de engelliler için önemli bir sorun olduğunu söyledi.

Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş da, aynı sorunlara ilave olarak genel manada yaşanın sıkıntılardan şikayetçi oldu. Ataş, engelli vatandaşların ikinci sınıf muamelesi görmemesi gerektiğinin altını çizerek yetkililerin daha duyarlı olması gerektiğini anlattı.

İnci Çelik Mahmat da “Biz MHP olarak bugüne kadar her zaman sizlerin sorunlarına karşı duyarlı olmayı bir vazife bildik. Bu anlayışımızın bir gereği olarak MHP Genel Merkezinin uhdesinde faaliyette olan Engelli Koordinasyon ve İletişim Merkezimiz, yurt çapında bütün engellilere ulaşmanın çabası içindedir. Bütün engelli vatandaşlarımız, partimizin resmi internet sitesinden buraya ulaşarak sorunlarını aktarabilirler.” dedi.

Ziyaretlerin ardından edindiği izlenimleri aktaran İnci Çelik Mahmat şunları söyledi:
“Engelli vatandaşlarımızın sıkıntıları had safhada. Hemen her alanda ciddi sorunları var. Bütün bunların yanında, devletin sağladığı imkanların eşit ve adil olarak uygulanmadığından yakınmaktadırlar. Örneğin, engelli vatandaşlara bakım ücretinde kanun ve mevzuatların değil, kişiye göre inisiyatifin etkili olduğundan şikayet edilmektedir. Bu ve benzeri olumsuzlukların giderilmesi lazımdır. Yetkilileri göreve çağırıyoruz.”

banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
B.Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü görevinden alınmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

sanalbasin.com üyesidir