Yıldıray Arıkan'ın 19 Mayıs Mesajı

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan yayınladığı mesajla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Arıkan, "Büyük Önder Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir" dedi.

17 Mayıs 2012 Perşembe 23:41
Yıldıray Arıkan'ın 19 Mayıs Mesajı

Büyük Önder Atatürk`ün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Türk gençliğine armağan ederek onlara verdiği önemi gösterdiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, “Bütün umutların tükenmeye başladığı bir anda Atatürk’ün ‘Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olmuştur. Bu özgürlük ateşi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayıldı. Özgürlük mücadelesiyle kazanılan vatan toprağının korunması ve yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmekte” diye konuştu.

Başkan Arıkan mesajında şunları kaydetti: "Gençlerimiz, bizim zenginliğimiz, geleceğimiz, istikbalimiz ve cumhuriyetimizin sarsılmaz emanetçileridir. Bundan dolayıdır ki Büyük Önder Atatürk, kurduğu cumhuriyeti Türk gençlerine emanet etmiştir. Türk gençliğinin, Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milletine karşı görev ve sorumluluklarını en güzel şekilde yerine getireceğine inancımız tamdır. Türkiye Cumhuriyeti, gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, Türkiye Cumhuriyetini kuran aziz Atatürk`ü ve silah arkadaşlarını da rahmet ve şükranla anıyorum.”

Başkan Arıkan ayrıca 19 Mayıs Cumartesi günü Doğal Park’ta çeşitli rock gurupları tarafından konser ve kutlamalar yapılacağını açıkladı.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir