SGK'da Devrim Gibi Karar

Sosyal güvenlik reformunun son aşamasına gelindiğini söyleyen SGK Başkanı Fatih Acar bu aşamada bir müjde verdi. Acar, "Reformla artık ne kadar sigorta primi ödeniyorsa o kadar aylık alınacak" dedi.

23 Mayıs 2012 Çarşamba 23:10
SGK'da Devrim Gibi Karar

SGK Başkanı Fatih Acar, 'Sosyal Güvenlik Reformu, Hedefler, Sosyal Sigortacılık ve Teşvik Uygulamaları' konulu toplantıya katıldı. İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) tarafından tertip edilen toplantıda sosyal güvenlik reformunu sunumla anlatan Acar, sosyal güvenlik reformunun son aşamasıyla ilgili bir de müjde verdi.

Sosyal güvenlik reformunun 4 ana bileşeninden 'tek emeklilik sisteminin kurulması, genel sağlık sigortası ve kurumsal yapının hayata geçirilmesi'ni SGK'nın yaptığını belirten Acar, 'primsiz ödemelerin toplu hale getirilmesi'ni de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yapacağını söyledi.

Acar şöyle konuştu:

"Emeklilik sisteminde ana parametrelerimiz; yaş, prim ödeme gün sayısı, aylık Bağlama oranı ve güncelleme kat sayısı. Yani artık ne kadar prim ödeniyorsa o kadar aylık alınabilecek. Yine Türkiye'nin tamamı genel saglık sigortası kapsamında. Çocuklar ya da gençler 18'ine kadar, okuyorlarsa 25'ine kadar sigorta altında. Burada ana ve babalarının sigortalı olup olmadığına da bakılmıyor."

banner624
Anahtar Kelimeler: SGKFatih Acar

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir