Memurlar Yürüdü Trafik Felç Oldu

Adana'da memurların bir günlük iş bırakma eylemine Türkiye Kamu-Sen, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Birleşik Kamu -İş üyesi yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

23 Mayıs 2012 Çarşamba 23:14
Memurlar Yürüdü Trafik Felç Oldu

Polisin tüm uyarılarına rağmen yürüyen memurlar kent trafiğini yaklaşık bir saat süreyle kilitledi.

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Caddesi'ndeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü önünde toplanan kamu çalışanları, 'Hükümet istifa', 'Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır' sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

Memurlar taşıt trafinin yoğun olduğu Ali Münif Yeğen Ağa Caddesini takiben 5 Ocak Meydanında ilerlerken bir polis amiri megafonla yapılan yürüşün yasa dışı olduğunu söyleyip eyleme son verilmesini istedi.

Uyarılara rağmen yürüyüşü devam ettiren memurlar 5 Ocak Meydanından dönüş yapıp, Çakmak Caddesi'ni takip ederek İnönü Parkı'na geldi.

Yürüyüş güzergahındaki araç trafiği yaklaşık bir saat süreyli kilitlendi.

Bir kilometre kadar kortej oluşturan eylemcilerin bağlı bulunduğu sendikaların temsilcileri İnönü Parkında basın açıklaması yaptı.

Hükümeti eleştiren konfederasyon temsilcileri istedikleri zam oranı verilene kadar farklı eylemlere devam edeceklerini bildirdi.
Daha sonra parkın içine geçen eylemciler oturma eylemi başlattı.

OKULLARDA DERS YAPILMADI

Adana'da kamu çalışanlarının iş bırakması nedeniyle birçok okulda ders yapılamadı.

Okullara gelen öğrenciler öğretmenlerini bulamayınca evlerine döndü. Eyleme katılan demiryolu çalışanları da dün gece saat 24.00'ten itibaren trenleri çalıştırmadı.

Posta işletmesindeki görevliler de çalışmayı bıraktı. Polisin geniş güvenlik aldığı yürüyüş güzergahında esnaf ve vatandaşlarda eylemcilere destek verdi. Bazı vatandaşlar eylemcilere soğuk su servisi yaptı. Eylemciler yürüyüş güzergahında davul zurna eşliğinde halay çekti.

DAVULCU KARABORSASI

Çok sayıda işyeri ayrı ayrı davul zurnacı tutarak yürüyüş alanına doğru gittiği için kentte davul zurnacı karaborsası yaşandı.

Davulcu ve zurnacılar, normal günlerde daha az ücret istemekle birlikte görev nedeniyle yarım saatliğine 60-100 lira arasında ücret aldıklarını söyledi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir