Taciz Sanığını Fakülte Yaktı

Adana'da 4 yaşındaki kıza apartmanın merdiven dairesinde cinsel tacizde bulunurken yakalandığı için Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan bir kişi küçük kızın ruh sağlığının bozulması nedeniyle Asliye Ceza Mahkemesi'nde 25 yıl hapis istemiyle yargılanmasına karar verildi.

29 Mayıs 2012 Salı 08:27
Taciz Sanığını Fakülte Yaktı

Edinilen bilgiye göre; 36 yaşındaki E.D., 2004'de 6 yaşındaki bir kıza cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 16 yıl hapse mahkum edildi.

7 yıldır cezaevinde hükümlü bulunan E.D. geçen yıl Eylül ayında cezasını çektiği Konya Açık Cezaevi'nden izinli olarak çıkıp Adana'ya geldi. İddiaya göre, D.E. Pınar Mahallesi'nde sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki Y.S.A.'yı, "Bu apartmanın kapıcısının bana gösterir misin?" diyerek kandırıp apartmana götürdü.

Merdiven boşluğunda küçük kıza cinsel tacizde bulunurken mahalle sakinleri E.D.'yi suçüstü yakalayıp linç etmek istedi. Polislerce güçlükle kurtarılan E.D. 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılandığı Adana 10. Asliye Ceza Mahkemesine aldığı ilk ceza nedeniyle Konya'daki cezaevinde tutuklu bulunduğundan gelmedi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı'na rapor için gönderilen küçük Y.S.A. hakkında hazırlanan raporda küçük kızın yapılan muayenesinde yaşadığı cinsel taciz olayı nedeniyle ruh ve beden sağlığının bozulduğu vurgulandı.

Söz konusu raporu değerlendiren mahkeme hakimi rapor doğrultusunda görevsizlik kararı vererek dava dosyasını Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Mahkeme hakimi, görevsizlik kararında D.E.'nin küçük kızın hürriyetini tahdit edip cinsel istismarda bulunduğu, bu nedenle de sanığın 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

D.E. önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlayacak. Mahkemece küçük kızın ruh ve beden sağlığının bozulması nedeniyle tutuklanabileceği de iddia edildi.

banner624
Anahtar Kelimeler: AdanaTacizMahkeme

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir