DP Genel Başkanı Uysal Adana'da

Uysal, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök'ü ziyaretinde yaptığı açıklamada, geçmişte Adana'nın sanayi üretimine geçiş sürecinin, gelişmişliğinin ve büyüklüğünün, milleti, üreticiyi ve çiftçiyi esas alan merkez sağ politikalar sayesinde olduğunu söyledi.

31 Mayıs 2012 Perşembe 15:52
DP Genel Başkanı Uysal Adana'da

Çukurova'nın sahip olduğu sulanabilir araziler ve bölgedeki konumu itibarıyla göç aldığını ve arkasında besleyecek ciddi bir potansiyelin bulunduğunu vurgulayan Uysal, şöyle devam etti:

"Son yıllarda ise temelde siyasetin tercihleriyle alakalı bir ivme kaybı olduğu ortada. Aslında, Türkiye'nin topyekün bir analitik değerlendirmeye ihtiyacı var. Türkiye'yi hangi perspektiften bakarak geleceğe taşıyacağımızı iyi tespit etmek lazım. Uzun zamandır izlenen politikalarla, üreticiyi merkeze almayan, ihracata dayalı bir büyümenin olduğunu görüyoruz. Bu durumun üreticilere ve kentlere yansıması söz konusu. Adana'da kapanan fabrikalar var. Özelleştirmelerle birtakım alanların devlet elinden çıktığı sektörlerde en önemli şey, üretim kapasitesini de artırmayı taahhüt edebilecek yapılanmalar yaratabilmektir. Devletin çekildiği her alanda üretim kapasitesi düşmeye devam etmiştir. Adana bunun en canlı yansıması."

Uysal'ın Adana Çiftçiler Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni de ziyaret edeceği, İmamoğlu ilçesinde temaslarda bulunulacağı öğrenildi.

banner624
Anahtar Kelimeler: AdanaDPGenelBaşkanUysal

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir