Dalkır: İşten Atılan İşçiler Bizi İlgilendirmiyor

TEDAŞ Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır taşeron firma tarafından işten çıkarılan işçilerle ilgilerinin bulunmadığını söyledi. Dalkır, "İşten çıkartılan o arkadaşlar, ‘İşe gitmedikleri’ gerekçesiyle yüklenici firma tarafından çıkartılmıştır. Bizimle ilgisi yok” diye konuştu.

04 Haziran 2012 Pazartesi 09:07
Dalkır: İşten Atılan İşçiler Bizi İlgilendirmiyor

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği'nin düzenlediği etkinlikte konuşan TEDAŞ Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, TEDAŞ’ın 'Hizmet Sektöründe Dünü ve Bugününü' anlattı. Ehli personele önem verdiklerini söyleyen Mahmut Dalkır, Türkiye’de ilk defa kredi kartıyla tahsilat yaptıklarını ifade etti. Özellikle kaçak elektrikle çok mücadele ettiklerini savunan Dalkır, “Kayıp elektrik bizim işimiz. Kaçak elektrik ise toplumumuzu ilgilendiriyor. Bu konuda Adana’da yüzde 22’den yüzde 8’e gerilemiştir. Bu da Adanalının şehrine sahiplendiğini göstermektedir” dedi.

Elektriği az kesilen bir kente sahip olduklarını öne süren Dalkır, “Elektriğimiz kesilmesin diye çeşitli yatırımlar yaptık. Arıza sayısını azaltmak için personel sayısını artırdık. Şimdi teknolojiyi kullanarak arızayı anında tespit ediyoruz. Termal kameralarla arızaları belirliyoruz Türkiye de ilk kez uzaktan kumanda ile  elektriği açıp kapatıyoruz” dedi.

Son günlerde kamuoyunda sıkça gündeme gelen konuyla ilgili olarak konuşan Dalkır, “İşten çıkartılan o arkadaşlar, "İşe gitmedikleri’ gerekçesiyle yüklenici firma tarafından çıkartılmıştır. Bizimle ilgisi yok” diye konuştu.

banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • cemal atasev 5 yıl önce yorumlandı

    sayın mahmut nimet dalkır siz bu halkı salak zannetmekten ne zeman vaz geçeçeksiniz.tüm adana halkı biliyor bu işçilerin nasıl çıkartıldığını nasıl yeni firmada işe başlatılmadığını.çok merak ediyorum nasıl can vereceksiniz bu kadar insanın ekmeğine sebep olduğunuz için.yeni işi alan firma bu işçilerle çalışmasını siz engellemediniz yani.şartnamade kurum yükleci firmanın çalıştıracağı personele hiç bir şekilde müdahale edemez maddesi bulunurken sizin onayınızın olmadan personel alınamayacağını çok iyi bilmekteyiz siz sadece kendinizi kandırırsınız

banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
B.Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü görevinden alınmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir