Rüzgar Gibi Estiler

Adana Valiliğince gerçekleştirilen Sevgiye Uzanan Eller projesi kapsamında, bölgenin ilk ve tek buz pistine sahip Optimum Outlet Adana'da buz dansı eğitimi verilen ilköğretim öğrencileri sertifikalarını aldıktan sonra yaptıkları gösterilerde adeta rüzgar gibi estiler.

04 Haziran 2012 Pazartesi 09:12
Rüzgar Gibi Estiler

Türkiye genelinde sayıları bir elin parmaklarını bile geçmeyecek kadar sınırlı olan buz pistinde eğitim alma imkanı bulan öğrencilere, Alışveriş Merkezinin zemin katında düzenlenen törende başarı belgeleri Adana Vali Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Halis Arslan, Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ve Optimum Outlet Adana AVM Müdürü Şansın Özerdoğan tarafından verildi.

Adana Vali Yardımcısı Arslan, törendeki konuşmasında, kentte hizmete açıldığı günden beri "Sevgiye Uzanan Eller" projesine destek veren Optimum Outlet Adana avm yöneticilerini kutlayarak, teşekkür etti.

Arslan, kente göçle gelen ve gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağında bulunan çocukların farklı alanlarda sportif ve kültürel faaliyetlerle suça yönelmelerinin önüne geçilmesinin hedeflendiği projenin önemine dikkati çekerek, "2010 yılında bin 200 öğrenci ile başlattığımız bu projede 2012 Mayıs sonu itibariyle 8 bin 500 çocuğa ulaşıldı" dedi.

Konuşmaların ardından kursa katılan ve tamamı İsmail Sefa Özler İlköğretim Okulu'nda eğitim gren 21 öğrenci, buz pistinde gösteri yaptılar. Hızlı hareketleriyle, olimpik ölçülerdeki buz pistinde adeta rüzgar gibi esen öğrenciler, beğeni kazandılar.

Öğrencilerin gösterisi öğretmen ve ailelerinin yanı sıra avm ziyaretçileri tarafından ilgiyle izlendi.

Törende, proje kapsamındaki öğrencilerden oluşturulan halk oyunları ekibi de davul eşliğinde gösteri sundular.

banner624
Anahtar Kelimeler: AdanaOptimumKayakBuz Pisti

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir