Hacı Adaylarının Kayıt İzdihamı

Adana'da hacca gitmek için başvuran 23 bin kişi arasında kura ile kutsal topraklara gitmeye hak kazanan bin 354 kişinin kesin kayıt işlemi sırasında izdiham yaşandı.

04 Haziran 2012 Pazartesi 12:08
Hacı Adaylarının Kayıt İzdihamı

Kutsal topraklara gitmek için Adana'da 23 bin kişi İl Müftülüğü'ne başvuru yaptı. Başvuru yapanlardan bin 354 kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu kura çekimiyle hacca gitmeye hak kazandı. Bugün ise hacca gitmeye hak kazananlar kesin kayıt yaptırmak için İl Müftülüğü önüne geldi.

Hacı adayları bir an önce kayıt yaptırmak isteyince müftülük binası önünde izdiham yaşandı. 15 Haziran'da sona erecek kayıtlar için hacı adaylarına numara verilerek 10'ar kişi içeri alınıp kayıt işlemleri yapılmaya başlandı. Kayıt yaptırmak isteyen bazı hacı adayları parkta otururken bazıları ise kaldırımda oturarak sıranın kendisine gelmesini bekledi.

6 yıl önce hacca gitmek için başvuru yapan 72 yaşındaki Faik Sezgin hacca gitmek için çok beklediğini belirterek, "Ben 6 yıldır bekliyorum. Bugün burada saatlerce bekleyebilirim. Çünkü artık kesin olarak hacca gideceğim. Bu yüzden çok mutluyum" dedi.

3 yıl önce hacca gitmek için başvuran 38 yaşındaki Güler Karakoyun ise 3 saattir sıranın kendisine gelmesi için beklediğini ancak hacca gitmek için bir gün bile bekleyebileceğini söyledi.

15 Haziran'da bitecek olan kesin kayıtlar için İl Müftülüğü de internet sitesinde hacı adaylarını kesin kayıt yaptırırken getirmeleri gereken belgeler konusunda uyardı.

Müftülük hacı adaylarının kontenjan belgesi almak üzere müftülüğe gitmeden önce buradaki açıklamaları ve izlenecek yolları okumaları gerektiğini bildirdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir