Kozan'ın Çöpleri Adana'ya Dökülecek

Adana’nın Kozan ilçesi Belediye Başkanı Kazım Özgan daha önce Deliçay kıyısını dökülen çöplerin konteynırlarla Adana’daki katı atık toplama merkezine taşınacağını söyledi.

06 Haziran 2012 Çarşamba 14:23
Kozan'ın Çöpleri Adana'ya Dökülecek

Kozan Kent Konseyi Çevre Sorunları Çalışma Gurubu ‘Dünya Çevre Günü’nü nedeniyle kutlama programı düzenledi. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'ndaki etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Özgan, çevre bilincinin oluşturulması için yapılan çalışmaları önemsediklerini söyledi. Özgan, çevre sorunlarının ortadan kaldırılması için önemli projeler yürüttüklerini kaydetti.

Başkan Kazım Özgan, ilçenin uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılamak ve katı atık depolama sorununu çözmek adına Ceyhan, Kozan ve İmamoğlu ilçe belediyeleriyle birlikte Yedigöze Hizmet Birliği'ni kurarak çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Atık projesi hayata geçene kadar ilçedeki çöpleri Adana'daki toplama alanına taşıyacaklarını dile getiren Özgan, bunun için 2 adet konteynır ve 1 adet TIR satın aldıklarını belirtti. Çöplerin artık Deliçay kıyısına dökülmeyeceğini duyuran Özgan, “Arıtma tesisimizi çalışabilir duruma getirmek için gayretlerimiz sürüyor. Ayrıca ilçenin içinden geçen Akpınar deresinin ıslah projesi de 21 Haziran'da ihale edilecek. Yaklaşık 25 milyon liralık proje kapsamında, dere üzerine 16 adet köprü de yapılacak.” dedi.

Tören sonunda Kent Konseyi’nin çevre günü nedeniyle düzenlediği resim, teknoloji tasarım ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren 12 öğrenciye; bisiklet, fotoğraf makinesi ve paten verildi.

banner624
Anahtar Kelimeler: AdanaKozanÇöplük

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir