Ceyhan Mavi Haber 5 Yaşında

Ceyhan Mavi Haber Gazetesinin 5. yıldönümü Ayas Otel’de düzenlenen muhteşem gecede kutlandı.

06 Haziran 2012 Çarşamba 15:59
Ceyhan Mavi Haber 5 Yaşında

Ceyhan Mavi Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İzzet Aydemir, Gazetenin 5. Kuruluş Yıldönümü nedeni ile kendilerini yalnız bırakmayan okurlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında,
yayın hayatlarına başladıkları günden başlayarak niyetleri Ceyhan’ı karıştırmak olan bazıları tarafından çeşitli iftiralara maruz kaldıklarını ancak zaman içinde kötü niyetlilerin oyununu bozduklarını belirtti.

Aydemir, “Aradan geçen 5 yıllık sürede herkesin gayet iyi bildiği şer odakları tarafından üretilen yıldırma politikalarına ve iftiralara rağmen yılmadan usanmadan yolumuza devam ettik. Kendimizi Ceyhanlıların sorunlarını gündeme getirmekle görevli kıldık.

Gazetemize karşı savaş açanlar ‘Suya sabuna dokunmayan’ gazeteci tipini tercih etseler de biz bu sisteme uymadık. İlçenin sorunlarını gündeme getirdikçe hatalarını telafi etme yerine acizliğini örtbas etmeye çalışanlar iftira üretmeyi tercih ettiler.

Bunca zaman içinde yaptığımız haberler nedeni ile açılan 10’un üzerinde davada aklanmış isek bu çalışmalarımızdaki doğruluk ve haklılığımızı açıkça ortaya koymaktadır” dedi.

Aydemir; “Sudan polemik yaratmadık, susuzluğa mahkum edilen ilçenin yaşadığı sorunları dile getirdik. Yıllarca oturduğu koltukta saltanat sürenlere bu ilçe için neler yaptınız deyince bir anda ‘vatan haini’ ilan edildik. Soruyorum yıllarca oturduğu koltukta elle tutulur hizmet sunamayan mı ‘Vatan Haini’ yoksa bunu sorgulayan mı" şeklinde konuştu.

Aydemir, daha sonra şu görüşlere yer verdi: "Gerçeklerle yüzleşemeyenler beceriksizliğini ört pas etmek için çareyi iftira atmakta aradılar. Eğer bugün bazı kapılar Mavi Haber Gazetesi’ne kapalı tutulmak isteniyorsa, bazı kişiler tarafından adımız özellikle sakıncalıya çıkarılmaya çalışılıyorsa bunun nedeni yeri geldiğinde 'Kral çıplak'  dememizdendir. İster bürokrat, ister siyasetçi ister esnaf mevki ve makamı ne olursa olsun herkes eleştiriye açık olmalı” dedi.

Aydemir’in konuşmasından sonra Hasan Şahin önderliğindeki gurup sahne aldı. Kendine has sesi ve yorumuyla Ceyhan’da büyük hayran kitlesine sahip Hasan Şahin seslendirdiği türkülerle davetlilere hoşça vakit geçirdi.

Daha sonra sahne alan Güneş’in seslendirdiği birbirinden güzel türkülere eşlik eden davetliler kendilerini müziğin ritmine bırakarak gönüllerince eğlendiler.
Halay çekip oyun oynayan davetliler pop müziğinin sevilen sesi ‘Hayal Gözlüm’ şarkısıyla gençlerin gönlünde yer alan Özcan Akın seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle konuklardan büyük alkış aldı.

PASTAYI BİRLİKTE KESTİLER
Sunuculuğunu Meryem Çelik’in yaptığı gecede 5. yıl pastasını Yumurtalık Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Büyükmangıt Belediye Başkanı Tarık Yalçınkaya, Doruk Belediye Başkanı Yaşar Şenal, Kurtpınar Belediye Başkanı Mehmet Göregen, CHP İlçe Başkanı İlyas Kurt ve İzzet Aydemir birlikte kestiler.

Gecenin Sponsorluğuna üstlenen Muhammet Bulut ve Selçuk Kanlı’ya teşekkür plaketi verildi. Muhammet Bulut adına hazırlanan plaketi Yalak Köyü Muhtarı Yusuf Yalman’a, Gazetenin İmtiyaz sahibi İzzet Aydemir takdim etti. Selçuk Kanlı’nın teşekkür plaketini ise Yumurtalık Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş verdi.

2011 yılı içerisinde Mavi Haber’e en çok reklam veren firma olan Yıldız Pen’e teşekkür plaketini Mavi Radyo Genel Koordinatörü Yalçın Arslan firma sahibi Veysi Girişkin’e takdim etti.

GECEYE YOĞUN İLGİ
Yumurtalık Ayas Otel ve Restaurant havuz başında gerçekleşen geceye Yumurtalık Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Mercimek Belediye Başkanı Cumali Çavuş, Doruk Belediye Başkanı Yaşar Şenal, Büyükmangıt Belediye Başkanı Tarık Yalçınkaya, Kurtpınar Belediye Başkanı Mehmet Göregen, AK Parti İl Yöneticisi Ramazan Berçik, İl Meclis Üyesi Mustafa Kiraz, İlçe yöneticileri Candan Karataş, Şerife Yeleç, CHP İlçe Başkanı İlyas Kurt ve yönetimi, BBP İlçe Başkanı Bahadır Özön, CEYGİAD Başkanı Mustafa Aydar, Ceyhan Bakkallar Odası Başkanı Selahattin Güler, Şoförler Odası Başkanı Ünal Kurt, Baro Temsilcisi Av. Serdar Özel, Ceyhan Esnaf Kefalet  Kooperatif Başkanı İbrahim İkidağ, Muhtarlar Odası Başkanı Ertan Aydar, bazı mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra çok sayıda işadamı, basın mensupları ve yaklaşık çok sayıda Mavi Haber okuyucusu katıldı.


HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


...

ÇUKUROVA İNTERNET GAZETECİLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU VE ADANA HABER NET YAZI AİLESİ CEYHAN MAVİ HABER GAZETESİ SAHİBİ İZZET AYDEMİR'İ KUTLAR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER...
...

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir