İŞKAD'dan Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İş Kadınları Derneği'nin (İŞKAD) kuruluşunun 13.yıl dönümü kutlaması yapıldı.

07 Haziran 2012 Perşembe 12:39
İŞKAD'dan Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Dernek Başkanı Elif Doğan Türkmen, Seyhan Otel'de düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 1999 yılında kurulan İŞKAD'ın, Adana'ya ve Türkiye öncülük yapan bir dernek olarak her geçen gün güçlenerek büyüdüğünü söyledi.

Türkiye'nin kalkınmada çıtasını en üst seviyelere çıkarmasının tek yolunun, girişimci ve meslek sahibi kadının sayısının yüzde elli ya da buna yakın bir oranı yakalamasıyla olacağını belirten Türkmen, şunları kaydetti:

"Bunun için meslek odaları, sanayici ve işadamları derneklerinde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ilkesinin uygulanması gerekir. Artık oda meclislerimizde kadın sayısının artmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bizler 13 yıl önce kadını yenge statüsünde gören bir toplumsal engeli aşma noktasından bu günlere geldik. Bu nedenle önümüzdeki süreçte gerçekleşecek oda ve diğer sanayici ve işadamları dernekleri seçimlerinde bu yönde duyarlı çalışmalar olacağına gönülden inanıyoruz ve talep ediyoruz."

Türkmen'in konuşmasının ardından İŞKAD'a yeni katılan ve dernekte 10. yılını dolduranlara plaketleri verildi.

Bu arada, İŞKAD Geleneksel Birinci Genç Kadın Girişimci ödülüne Aslı Teymen Özveren ve Seden Teymen Özveren, Kadın Girişimci ödülüne Ferdane Bayıldıran layık görülürken, Sosyal Sorumluluk ödülü ise Çocuk Kanser Derneği adına kurucu üye Tülin Ofluoğlu'na verildi.

Gecenin sonunda Türkmen, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, İŞKAD Yönetim Kurulu ve İŞKAD üyeleri tarafından 13. yıl pastası kesildi.

Etkinliğe Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Orhan Ürgenç, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ak Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Onatça, İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır ve çok sayıda davetli katıldı.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir