Hüseyin Sözlü'yü Protesto Ettiler

Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı İsalı köyünde bozuk köy yollarının yapılmasını isteyen vatandaşlar belediyeyi protesto amacıyla yola patlıcan, domates ve mısır fidesi diktiler.

07 Haziran 2012 Perşembe 13:29
Hüseyin Sözlü'yü Protesto Ettiler

Ceyhan'a bağlı İsalı ve çevre köylerdeki vatandaşlar, bir yıl önce yapılan yollarının çok bozulduğunu, bu yüzden kazaların yaşandığını ve araçlarının hasar gördüğünü belirttiler.

Yollarının bir an önce yapılmasını isteyen köylüler durumu protesto etmek için bozuk yola patlıcan, domates ve Mısır ekmeye karar verdiklerini söyledi.

Protestocu köylüler, kazmalarla bozuk yola ektikleri sebze fidanlarını suladıktan sonra "Yolumuzu isteriz" diyerek hep birlikte slogan attılar.

Konuyla ilgili olarak konuşan İsalı köyü muhtarı Aykut Kılınç, yol çalışmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen yolların tamamen bozulduğunu belirterek, 80 köyü birbirine bağlayan bu yola bir an önce çözüm getirilmesini istedi.

Kılınç, "Belediye yetkilileri aradığımızda yolunuzu daha yeni yaptık diyorlar. Yolumuz çok işlek diyoruz inanmıyorlar. Bakın 3 dakika geçti duran araçlara bakın. Her gün kazalar yaşanıyor. Araçlarımızın alt takımlarında sürekli hasar oluyor. Biz de bu yüzden köye katkı olsun diye yola domates, patlıcan ve Mısır ektik" dedi.

Nazımbey Yeniköy muhtarı Remzi İldeş ise, "Yollarımızın durumu nu görüyorsunuz. Biz de artık yollara domates, patlıcan ekmeye başladık. Yetkililerin bir an evvel yollarımızı kalıcı bir şekilde yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

Öte yandan, köylerde hizmet veren bazı servis şoförleri de bozuk yollardan dolayı tamire para yetiştiremediklerinden yakındı.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir