Bilfen Okullarına Müfettiş Baskını

Çukurova Bilfen Okullarında eğitim gören öğrencinin velisi M.M.A.’nın evinin icra yolu ile satışa çıkarılması haberi ile ilgili olarak Adana Valiliği tarafından görevlendirilen bir müfettişin incelemelere başladığı öğrenildi.

28 Haziran 2013 Cuma 11:54
Bilfen Okullarına Müfettiş Baskını
ADANA HABER - Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Yılmaz Özkan İmzası ile yayınlanan bildiride "İlimiz Çukurova İlçesi Özel Çukurova Bilfen Okulları yöneticileri hakkında gerekli incelemenin yapılması için il denetmeni görevlendirilmiştir” denildi.

Adana'nın en çok izlenen haber sitesi ADANA HABER NET'de yayınlanan haber Adana kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Edinilen bilgilere göre, çocuğunu özel okulda okutan M.M.A. isimli baba bir süre önce ödeme güçlüğüne düştü. Okul idaresine karşı müşkül duruma düşmemek için de bir ödeme planı hazırlayarak yönetime sundu. Yönetim borcun tek kalemde ödenmesi gerektiğini söyleyerek ödeme planını kabul etmedi. Öğrenci velisi bu kez de yıllık yüzde 48'e varan fahiş faiz oranına itiraz ederek makul bir seviyeye indirilmesini istedi. Okul yönetimi bu isteği de kabul etmedi. Ardından hukuki süreç başlatıldı. Bilfen Okulları yönetimi tarafından bir hukuk bürosuna havale edilen borçla ilgili icra başlatıldı. M.M.A'nın önce banka hesaplarına el konuldu, daha sonra da oturduğu ev üzerine haciz konularak satışa çıkarıldı.

Olayla ilgili olarak ulaşmaya çalıştığımız okul yetkililerinden Kamber Kocaöz'ün görüşme konusu yanaşmadığı öğrenildi. Basın Meslek İlkelerinin Karşı Tarafa Söz Hakkı hükmü uyarınca gerekli girişimler yapıldığı halde sonuç alınmaması üzerine yaptığımız haber eğitim çevrelerinde büyük yankı uyandırdı.

Adana Valiliği tarafından öğrenci velisi M.M.A.'nın bilgisine başvurulduğu, ayrıca bir müfettiş görevlendirdiği öğrenildi. Açıklamada bu gün itibarı ile Çukurova Bilfen Okulları üzerinde denetim uygulaması yapılacağı belirtildi.


ÖNCEKİ HABER İÇİN
RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir