Evsen'den Zenbilci'ye Hodri Meydan

MHP Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Evsen, 2 haftadır Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan Ahmet Zenbilci’ye daha önce nerede olduğunu sordu.

16 Temmuz 2013 Salı 00:28
Evsen'den Zenbilci'ye Hodri Meydan
ADANA HABER - MHP'li Evsen Büyükşehir Meclisi’nin reddettiği yeşil alanı da masaya yatırdı ve "burada kişisel menfaat var mı" sorusunu yöneltti.

MHP Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Evsen Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’ye gündemde olan konuları sordu.

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’nin vurdumduymaz tavır sergilediğini öne süren Yüksel Evsen "Şimdi ben Sayın Ahmet Zenbilci’ye sormak istiyorum. 4 yıldır neredeydin? 4 yıldır Adana Büyükşehir Meclisinde milli bayram ve törenlerde şiir okumak dışında ne yaptın? 4 yıldır sus-pus olup Sarıçam’ın hakkının yenmesine ses çıkarmezken, şimdi neden Kaplan kesildin? Bu ani tavır değişikliğinin sebebi benim sarıçam’da yürüttüğüm etkin siyaset midir? Yaptığım mahalle toplantılarında seni Sarıçamlılara şikayet etmemin ve mecliste hakkımızı savunmadığını söylemememin etkisi var mıdır? Sahada yaptığımız çalışmalar kimyanı bozduğu için böyle bir şova girdiğin iddiası doğru mudur? Büyükşehir Belediye Meclisi’nde imarı reddedilen yeşil alanın öyküsü nedir? Bu alanda şu an bina var mıdır? Bu bina neye göre yapılmıştır? İmarda yeşil alan görünen bir yere bina yapmanız yasal mıdır? Bu binayı kiraya vereceğiniz ve kiracının da belli olduğu iddiası doğru mudur?"

"4 YILDIR SUSKUNDUN, ŞİMDİ KAPLAN OLDUN! NİYE?"


MHP Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Evsen Büyükşehir Meclisi’nin reddettiği yeşil alanı da masaya yatırdı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne imara açılması için Sarıçam Belediyesi’nce teklifi verilen bölgenin imara açılması kabul görmedi. Meclis Ahmet Zenbilci’nin teklifini yersiz buldu ve reddetti. İşte bunun üzerine Ahmet Zenbilci meclis oturumunu terketti.

Peki o yeşil alanda ne var? Yüksel Evsen bu konuyu gündeme getirdi. Evsen’in iddiasına göre, imarda yeşil alan görünen ve yasal olarak üzerine bina yapılamayacak olan bölgeye Sarıçam Belediye bir yapı inşaa etmiş. Özel bir sağlık merkezi olacağı iddia edilen binanın çevresine eczaneler dahi yapılmış. Yüksel Evsen açıklamasında “Sarıçam Belediyesi alenen suç işliyor. Suç işlemek bir yana, büyükşehir Meclisine karşı yapılmış bir ayıp var. Sen binayı yapacaksın, herşeyi hazırlayacaksın, lütfen meclise getireceksin. Meclis onay makamı mı? Meclisin imarını değiştirmediği bir yeşil alan nasıl inşaat yaparsın? Bu inşaatı hangi bütçeyle yaptırırsın? Yatırdığın bu inşaatın özel bir tıp merkezine kiralanacağı doğru mu? Bu nedenle mi binanın hemen karşısına eczaneler yapıldı? Büyükşehir meclisi onay vermeden bunca masrafı, bütçeyi nasıl harcarsın? Bu para kimin parası?" şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ KUKLA MI?

Evsen’in son iddiası ise bomba etkisinde. Evsen’e gore Sarıçam Belediyesi imarda yeşil alan görünen yerdeki binayı kiralayacaktı. İşte Evsen’in söyledikleri:
"Sarıçam Belediye Meclisi’nden once konu encümene geldi, binanın kiralanması burada tartışıldı. Ak Parti Sarıçam Meclis Üyesi Cabbar Konuk da olayı doğruladı ve meclis üyesi arkadaşlarına, "Konu encümende tartışıldı, orası kiraya verilecek" dedi. Bunun üzerine MHP’li meclis üyeleri konuyu büyükşehir meclisine taşıdılar. Öyle bir çarpık yapıyla karşı karşıyayiz ki anlatılmaz. Bir taraftan belediye yeşil alana kimin parasıyla belli değil bina yapıyor. Öte taraftan binayı kiraya vermeye hazırlanıyor. Ama büyükşehir meclisine konuyu hiç danışmıyor, imarını değiştirmeyi beklemiyor. Sarıçam’da hangi olayı inceleseniz benzer bir durumla karşılaşırsınız."


banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir