Yörüklerden Tüzmen'e Sıcak Karşılama

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Adana'da Çukurova Yörük Türkmenler Birliği üyelerince davul ve zurna eşliğinde karşılandı.

15 Haziran 2012 Cuma 18:48
Yörüklerden Tüzmen'e Sıcak Karşılama

Geçen yıl Adana'da 'Türkmen Beyi' ilan edilen Kürşat Tüzmen, 'Türkiyem' türküsünü eşliğinde moral buldu.

Coşkulu karşılamanın kendisini duygulandırdığını dile getiren Kürşat Tüzmen, yörük Türkmen camiasının bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Tüzmen, "Biz ne diyoruz 'tek devlet diyoruz, tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz, tek vatan' diyoruz. Bu söylediklerimizi Sayın Başbakanımız da her yerde vurguluyor. Bizim zaten bir milletimiz, bir devletimiz, bir vatanımız, bir bayrağımız vardır. Bayrağımızın adı Türk Bayrağı'dır. Milletimizin adı Türk Milletidir. Bunun sağını, solunu kimse eğip bükmeye kalkmasın. Bu bayrak altında bir millet yaşar o da Türk milletidir" dedi.

Terör ve bölücülük faaliyetlerine de değinen Tüzmen şunları söyledi:

"Bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkenin suyunu içip bu ülkenin okullarında okuyup ondan sonra iş dünyasına girip parasını kazananlar, ondan sonra da dönüp o okudukları ilköğretim okulunun öğretmenini vuranlar, Türkiye'nin güvenlik güçlerini, polisini, askerini şehit edenler, iş adamı olup para kazanıp, terör örgütüne para yardımı yapanlar. Bunlar şerefsizdir. Ülkemizden bu şerefsizler kazınıp silinecektir. Yörük Türkmen Birliği de bu şerefsizlerle baş edecek birliktir. Bizim ayyıldızlı bayrağımız da sonsuza kadar Türk vatanı üstünde dalgalanacaktır."

Tüzmen, karşılamanın ardından karayoluyla Mersin'e hareket etti.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir