Sahte Gübre Temiz Çıktı

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, son günlerde sahte gübrelerle ilgili olarak çıkan haberler ve ihbarlar üzerine gübre denetimlerine hız verildiğini duyurdu.

16 Haziran 2012 Cumartesi 14:43
Sahte Gübre Temiz Çıktı

Yazılı bir açıklama yapan Aygül, bu kapsamda 64 adet numunenin analize gönderildiğini bunlardan 31'inde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken diğerlerinin analiz işlemlerinin devam ettiğini anlattı.

Aygül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gübre bayileri ve ruhsatlı depoları kontrol edilerek gerekli uyarılarda bulunulmuştur. Basında yer alan sahte gübrelere ise rastlanmamıştır.

Gübre üretime toprak yapısına doğrudan etki eden en önemli girdilerden olup çiftçilerimizin gübre tedariki ve kullanımında son derece titiz davranmaları gerekmektedir. Özellikle faturasız ürün almamaları, mutlaka toprak tahlili yaptırarak sonucuna göre gübre kullanmaları ve yetkili bayilerden gübre almaları kendi menfaatlerine olacaktır."

SAHTE GÜBRE HABERİ NASIL ÇIKTI?
MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Taylan Atar'ın 'bazı işletmelerin ürettikleri sahte gübreyi Adana ve çevreszindeki bayiler aracılığı ile piyasaya sürdükleri' iddiasının basında çıkması üzerine Adana İl Tarım Müdürlüğü ekipleri söz konusu bayi depolarına baskın düzenledi. İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri analizi yapılan 31 numunede sahte gübre izine rastlanılmadığını, 34 numunenin analizinin ise sürdüğünü bildirdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir