Çukurova Lobisinde Yaprak Dökümü

Yumurtalık Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halim Öztoprak Merkezi Ankara'da bulunan Çukurova Lobisi Dergisi Temsilciliğinden ayrıldığını kamuoyuna duyurdu.

17 Haziran 2012 Pazar 05:08
Çukurova Lobisinde Yaprak Dökümü

Merkezi Ankara'da olan Çukurovalılar Derneği'nin yayın organı Çukurova Lobisi ile ilgili söylentilere de açıklık getiren Öztoprak, dergi bünyesinden ayrılış gerekçelerini de açıkladı.


İŞTE O AÇIKLAMA
:

"Çukurova Lobisinden Marabalığımı Sonlandırıyorum"

"Ankara da faaliyet gösteren Çukurovalılar Lobisi Derneğinin 3 yıldır Yumurtalık temsilciliğini yürütüyordum. Yumurtalık Bölgesinde bir marka olduğumuz herkezce bilinmektedir. Bu münasebetle Genel Başkan Sn. Ali Alper Çetin ve Çukurovalılar Lobisini geçmişte eleştirenlere hep göğüs gerdim. Genel Başkanın Ankara da derneği yaşatmak için verdiği mücadeleyi her platformda savundum. Hatta Lobinin federasyonlaştırılması noktasında da çok mücadele verdim. Netice itibarıyla dün Hüseyin Sözlü'ye “Kazıklı Voyvoda” yakıştırması yapanların bu gün aynı şeyleri kendilerinin yapması bir çelişki degilmidir.? Çukurova Lobisinin çizgisinden sapması istikrarsız gidişatı benimde yol ayrımına girmeme sebep oldu.

LOBİ TEMSİLCİLİGİNDEN AYRILMA GEREKÇELERİM

1-Gn. Başkan Ali Alper Çetin’in temsilciye talimatıyla Yumurtalık Belediyesinin “Lobi Dergisine”Abone yapılması isteniyor. Belediye Başkanın temsilciye cevabı: Abone olalım ama bu derneğin Yumurtalık bölgesine şu ana kadar bir getirisi, bir hizmeti olmuş mu?

2- Geçen Yıllarda Gn. Başkan Ali Alper Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlüye tehditkâr bir mektup yazar. Dergiye abone olmazsan seni bitiririm falan. Yumurtalık Temsilcisi olarak bana Hüseyin Sözlüye verilmek üzere Ankara'dan davetiye göndermiş. Benim olan bitenlerden hiç haberim yok. Doğal olarak Sözlü, ben davetiyeleri uzatınca tepki verdi ve bir tehdit mektubundan bahsetti. Burada benim kullanılmam hiç hoş bir davranış olmamıştır.

3- Onur ve gururumla 3 yıldır temsilciliğini yaptığım ve internet sitemi ve gazetemi kendisinin emrine açtığım Çukurovalılar Lobisi ve genel Başkanı Ali Alper Çetin benim sitemden Yumurtalık Haberlerini çalarak emek hırsızlığı yapan ve Yumurtalık dışından yönetilmeye çalışan bu siteye Ankara Temsilciliği yapmasını Çukurovalıların takdirine bırakıyorum. Dün Sözlüyü “Kazıklı Voyvoda’ya”benzetenlerin bu yaptığı çelişki değil mi?

4- Yine geçmişte bir gün Gn. Başkan beni arayarak; Azmi Ertan Lobinin Ceyhan Temsilciliğinin Şahin Özer den alınıp İzzet Aydemir'e verilmesi konusunda baskı yaptığını söylemesi üzerine benim fikrimin ne olduğunu sorduğunda tamamen tarafsız bir görüş belirtmiştim. 

5- Ankara'da Milletvekillerinin kötü olmaları, zira Çukurova’da belediye başkanlarının hemen hemen çoğunun ve valinin de kötü olmaları fikrine hiç katılmıyorum. Çünkü yarın Lobi temsilcileri de kötüdür deme noktasına gelinir.

6- Lobinin İlçe temsilcileri olarak Altun Turaç Ödüllerinin oylama sistemiyle belirlenmesine inanmak istiyoruz. Ama gelin görün ki bir ilçe temsilcisi kendinin oylama süresinde şu ödülü ben alıyorum ve şu saat de şurada ödül gecesi yapılacak diye sitesinde açıklama yapıyor. Evcilik oyununa dönüşen bir komedi… Eğer bu doğru çıkarsa yarın diğer il ve ilçe temsilcileri Gn. Başkan bu bilgileri bizlerle neden paylaşmıyor deme sorusunu sormaz mı?

7- Bir İlçe Temsilcisine 3 yıl üst üste ödül vermeye kalkarsanız bu diğer kişiler üzerinde çelişki güven duygusu uyandırmaz mı? Ödül verilmesine karşı değiliz ama sormazlar mı Çukurova sadece Ceyhan'dan ibaret değildir demezler mi?.

8- Lobinin her yıl yapılan ödül gecesinde yarısının ödülü almaya gelmeyişi güvenin yitimi olarak değerlendirilemez mi?

9- Ödül satılmaz, Ödül verilir. Geçen yıl biz ödül falan istemediğimiz halde bize ödül yazmışlar ve arkasından da ödül parası istiyorlar söylemlerini bertaraf ederek Çukurova lobisinin yıpratılmamasını savunmuştuk.

10- Gn. Başkan devamlı sıkıntıya girdiğinden bahsediyor. Kendisine gece düzenle veya ödül dağıt ekonomik sıkıntı yaşa diye dayatan bir güç mü var?

3 yıl birlikte çalıştığımız Tüm Çukurova Lobisi Yöneticileri, üyeleri, il ve ilçe temsilcilerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Temsilciliğimi burada noktalıyorum. Halim Öztoprak"

Azmi ERTAN'IN KÖŞE YAZISI İÇİN TIKLAYIN

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir