Yumurtalık'ta Yaralı Caretta Caretta

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde sahile vuran yaralı caretta caretta türü deniz kaplumbağası Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesince koruma altına alındı.

17 Haziran 2012 Pazar 17:25
Yumurtalık'ta Yaralı Caretta Caretta

Yumurtalık'ta balıkçıların ağlarına takılarak yaralanan deniz kaplumbağası turistler tarafından sahile vurmuş bir şekilde bulundu.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ait bir traktörle ÇÜ Su ürünleri Fakültesi'ne götürülen yaralı caretta caretta burada tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yumurtalık Balıkçılar Kooperatif Başkanı Musa Vay, kooperatif üyelerine balıkçı ağlarına takılan deniz kaplumbağalarına eziyet etmemeleri konusunda sürekli uyarılarda bulunduklarını, bu durumun doğal bir sonucu olarak da balıkçıların bilinçli hareket ettiğini söyledi.

Vay, "Yalnız dışarıdan gelen korsan balıkçılar akşamları avlandıkları için kontrol ve denetimleri zor oluyor. Onların zarar verdiğini düşünüyoruz" dedi.

Yörede yıllardır balıkçılık yaptığını ifade eden Sinan Erişmen ise, "Bizler yıllarca bu tür kaplumbağaların koruma altında olduğunu biliyoruz. Bizler artık kaplumbağalarla arkadaş gibiyiz. Onların su yüzeyinde kafalarını gördüğümüz an o bölgeye ağ bırakmıyoruz" diye konuştu.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir