AK Parti İl Başkanı yeni isimler önerdi

AK Parti İl Başkanı Yeni, Evren Bulvarının adının '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Bulvarı' olarak değişmesini istediklerini söyledi.

13 Ekim 2016 Perşembe 14:06
AK Parti İl Başkanı yeni isimler önerdi

AK Parti İl Başkanı Yeni, Evren Bulvarının adının '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Bulvarı' olarak değişmesini istediklerini söyledi

Ak Parti İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Kenan Evren Bulvarı'nın adını, 'Devlet Bahçeli Bulvarı' olarak değiştirmesi ve ardından CHP'nin itirazı ile bu kararın Valilik tarafından Meclis'te 3'te 2 çoğunluk olmadan alındığı gerekçesiyle iptali ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Ağustos ayındaki mecliste grup olarak bu caddenin adının '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Bulvarı' olması için teklifte bulunduklarını hatırlatan Yeni, şöyle devam etti:

"Ayrıca, Cemal Gürsel Caddesi'nin isminin de Özgürlük Caddesi olması noktasında talepte bulunduk. Her nedense Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Sözlü, değiştirme karşıtlığındaki iradeyi ortaya koydu. Ama hemen Devlet Bahçeli Bulvarı olması için siyasi bir davranış ortaya koymaya çalıştı. Bizim irademiz siyasi değildi. Buraya, '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Bulvarı' gibi herkesi kucaklayacak bir isim konulması konusunda çalışmalar ortaya koyacağız."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir