'Alavere Dalavere' Ceyhanlı Boydak 'Göreve'

Hüseyin Sözlü'nün 'bir şey değişecek her şey değişecek' sloganı farklı yollarda ilerliyor.

21 Eylül 2017 Perşembe 23:13
'Alavere Dalavere' Ceyhanlı Boydak 'Göreve'
Hüseyin Sözlü'nün 'bir şey değişecek her şey değişecek' sloganı Ceyhan'da farklı yollarda ilerliyor.

Alemdar Öztürk sonrası 'ateşten gömlek' giydirilen Ceyhan Belediye Başkanvekili Ali Alper Boydak'ın önünde çetin engeller var. Boydak'ın makam odasına çıkan yollar mayın tarlası gibi. Üstelik bu mayınları yabancılar değil, bildik isimler, 'itina' ile yerleştiriyor.

Boydak'ın başarısız olması için gayret gösterenler var.

. . .

Zafer Bakır, başkan yardımcılığı için başlangıçta iyi bir seçim gibi algılandı. İmam kimliğine bakılarak doğru işler yapacağına ilişkin bir düşünce algısı vardı. Müteahhitlik yaptığı yönünde haberler çıktı. Ardından, Ak Partili belediye çalışanlarının sürgün ve işten çıkarma haberlerinin kaynağındaki kişi olarak işaret edildi.

Hakkında, 'imamdır, haksızlık yapmaz, kısır çekişmelerin içinde yer almaz, kimsenin sofrasından ekmeğini eksiltmez, aksine,çalışanların hayır duasını almak için çaba sarfeder' şeklinde kanaat hakimdi.

Çalışanları sürgüne, sürgünden sonra da, kapı önüne gönderip, ekmeksiz bırakanın Zafer Bakır olduğu anlaşılınca, kin ve öfkenin hedefine bu kez de 'Ali Alper Boydak' yerleşti.

Şimdilerde, Bakır'ın her yaptığı hata 'Boydak'a fatura ediliyor.

Sadece bu da değil, birlikte yürüdüğü bazı siyasilerin, Boydak'a 'siyasi mezar' kazma gayreti içinde olduğu kendisi tarafından da biliniyor.

Boydak, son turlara girildiğinde ayağı aksayıp tökezlerse 'buradayım' demeye hazır 'aksaçlı/lar' hazırda bekliyor/bekletiliyor.

. . .

Boydak, dürüst ve namuslu biri, paraya pula hiç ihtiyacı yok. Kabul etmek gerekir ki, dürüstlük her zaman başarıyı getirmiyor. Boydak'ın güçlü, temiz seciyeli bir ekibe, 'uyarma' görevini 'tereddütsüz' yerine getirme kapasitesine sahip, 'şaibeye mahal vermeyecek' çalışma arkadaşlarına ihtiyacı var.

Yanlış kişilerle irtibat onarılmaz sonuçlara yol açabilir/açacaktır.

Dost acı söyler.
Aman dikkat!

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir