banner700

Alternatif 'Kurtuluş günü' ve düşündürdükleri

Bu yıl 5 Ocak Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yılı kutlamalarına ne yazık ki gölge düştü.

09 Ocak 2017 Pazartesi 03:53
 Alternatif 'Kurtuluş günü' ve düşündürdükleri
"Bu yıl 5 Ocak Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yılı kutlamalarına ne yazık ki gölge düştü.

Üstelik o gölgeyi düşüren de, aklının ötesinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yatan, ama 'çaktırmamaya' özen gösteren Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar.

Karalar, seçildiği günden beri hakkında öyle ileri-geri konuşulmayan ender siyasetçilerden biri.

Duruşu, siyasi geleneklere bağlılığı ve emek ağırlıklı uygulamaları ile her daim göz doldurdu.
İyi işler yaptı.

Hatta, aralık ayı içinde ne hükümet yanlısı belediyelerin, ne de Adana Büyükşehir Belediyesi'nin hiç aklına gelmeyenleri yapıp, hükümeti de, MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü de ters köşeye yatırdı.

Karalar, Aladağ yurt yangınında evlatlarını kaybeden ailelere sahip çıktı.  
Hem maddi, hem de manevi.

Gerçekten de yerini bulan, bu güçlü destek oradaki insanları mutlu etmenin yanı sıra, sadece Adana'da değil, ülke çapında ses getirdi.

İkincisi, Rize Belediye Başkanı tarafından sökülüp atılan Atatürk heykeline sahip çıktı ve bu heykelin Adana'ya getirilmesine talip olduğunu açıkladı.

Yine, bu soylu davranışı yalnızca Adana'dan değil, ülke genelinde tüm cumhuriyet sevdalılarından alkış aldı. 
İnsanları heyecanlandırdı.

Ama,
Bu 'alternatif kutlama' işine girmesi, hatta bu kutlamaları Akkapı Şeyh Cemil Nardalı konağında yapması tüm şimşekleri üzerine çekti.

Çünkü, sayın Karalar'a, yukarıda da belirttiğim gibi, seçildiği günden beri ileri-geri suçlamalar yöneltilmedi.

Karalar'ın bu güne kadar maruz kaldığı en önemli suçlama, 'Seyhan Belediyesinde Fellah Lobisi kurdu''Arap milliyetçiliği yapıyor' suçlamalarıydı.

O'da, tören için tercih ettiği, Akkapı Şeyh Cemil Nardalı Konağı ile, sağ olsun bu söylentileri pekiştirdi.

Karalar'ın, en kısa sürede, kendisini bu 'Arap milliyetçiliği' handikapından kurtarması gerektiğini düşünüyorum.

Aksi takdirde, ne çalışan işçisine en yüksek ücreti veren belediye başkanı olması, ne facialara sahip çıkması, ne de Atatürkçülüğü hiçbir işe yaramayacak.

Karalar üzerinde dolaşan bu gölgeyi kaldırmak zorunda.
Aksi halde tek kalemde silinir gider." (L.A.)
banner624
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 3 yorum mevcut

 • Muhsin AYMAN 8 ay önce yorumlandı

  iyi̇ bi̇r araştirma sonunda adana kurtuluş etki̇nli̇kleri̇ni̇n i̇lk yillarindan şeyh cemi̇l nardali konaği önünde başlatildiğini görür,bu haksiz eleşti̇ri̇de bulunmazdiniz.

 • Metin Can Turnalı 8 ay önce yorumlandı

  BÖYLE BİR yazı ilginç ,tuhaf ,birileri başkandan korkuyor mu !!Adam kutlayamasa ,kaza geçirmiş,yada hasta olsa ne diyecektiniz kutlamış işte Türkbayrağı ve Atatürkün resmi altında.Bu yazı sinsice yazılmış,büyükşehir de hizmete göre değil ,ırk meshep ayrımcılığı ve alğı opersayonlarına göre insanların ,oyunu kullanmasının önünü açacak,parke taşlarından birtanesi olarak değerlendiriyorum. Adana çocuğu bunu 2. Kez yemez

 • Ümit 8 ay önce yorumlandı

  Zeydan beyi yorumlamanız takdire şayan her ne hikmetse hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığını esefle yorumlarınızdan öğrenmiş bulunmaktayım zeydan başkan bir siyasetçi gibi değil abi ve arkadaş gibi davranmasını bütün toplum takdir ediyor siz hariç. Kutlamayı akkapıda yapınca fellahlara daha yakın olduğunu göstermeye çalışmanız mantıkıma uymuyor şıh cemil nardalıyı ifade etmiş ve bu vesileyle yad etmiş oldunuz eyvAllah ama mustafa Kemal Atatürkün evinden hiç bahsetmemiş olmanız art niyetinizi ortaya çıkarmış aslında siz konuya hakimsiniz fakat çarpıtmak istemişsiniz ve gayet iyi başarmışsınız bilmeyenler için yazıyorum sizde gerçekten bilmiyorsanız öğrenmiş olursunuz 5 Ocak düşmandan kurtuluşunu geçmişten bu yana akkapıda Atatürk'ün evinin önünde meşale yakılır 5 Ocak stadına kadar yürünür kutlamalara orda devam edilirdi şıh cemille hiç bir alakası yok lafı geçmişken bizde rahmetle yad ediyoruz siz bir siyasiyetçiye toplumun rengi üzerinden vurmayı çalışmanız o toplumu aşağladığınızı göstermişsiniz yazıklar olsun ki Seyhan belediyesi toplamda oyların yüzde yetmişini o toplumdan almasına rağmen belediyeden ayrıcalık görmediler

banner22
banner635
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir