banner713

Avukat Yılmaz Özkıral'dan açıklama

Adana Barosu avukatlarından Yılmaz Özkıral'dan açıklama geldi.

05 Aralık 2016 Pazartesi 04:09
Avukat Yılmaz Özkıral'dan açıklama
"02.12.2016 günü müvekkillerimiz Abdullah Yüksel, Metin Sungur, Serkan Bölük ve Hamit Çetin ile kamuoyunda Öner kardeşler olarak bilinen Buğra, Alptuğ ve Bahadır kardeşler ile yaşanan tatsız olay neticesinde konu adli makamlara intikal etmiş olup yargı süreci başlamıştır.

Bu bağlamda dosya içeriği ile ilgili olarak çok fazla konuşmanın doğru olmadığını söylemekle beraber medyada yayınlanan haberlerinde tek taraflı görüşmelere dayanan yanlışlıkların da düzeltilmesi gerektiği görüşündeyiz.

Öncelikle müvekkillerimizden Abdullah Yüksel bizzat Öner kardeşler tarafindan cep telefonundan aranarak tehdit ve hakaretler edilerek evlerinin yakınına çağrılmış müvekkilimiz olay yerine birlikte gittiği arkadaşlarıyla bırakın tartışmayı, konuşmaya dahi fırsat olmadan Öner kardeşler tarafından direk saldıraya maruz kalmıştır.

Medyada ki röportajlarında ellerinde sopa olduğunu beyan etmelerine rağmen polis kayıtlarında açıkça belirtildiği üzere o sopa dedikleri halk arasında sallama ya da zırh denilen yaklaşık 50 cm uzunluğunda büyük bıçak olup kamera kayıtlarında da görüldüğü üzere müvekkillerimize bununla saldırılmıştır.

Bu büyük bıçakla yapılan ölümcül saldırı müvekkilimizin kendini geri çekmesi ve akabinde silahını kullanmasıyla ancak bertaraf edilebilmiştir. Keza diğer kardeş Buğra'nın da yine polis kayıtlarına geçen belinden çıkardığı bıçağı elinde salladığı ve müvekkillere karşı kullanmak niyetinde olduğu kayıt altına alınmıştır.

Müvekkillerimiz aslında kendi yumrukları birer silah olan Öner kardeşlere karşı kendi çağrıları üzerine gitmiş oldukları yerde bıçaklı saldırılarına karşı kendilerini korumak adına bu elim olay gerçekleşmiştir.

Bu hususlar ve daha fazlası yargılamanın ilerleyen aşamasında yüce Türk Mahkemelerinde yapılacak detaylı tahkikatlarla ortaya çıkacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz."
Av.Yılmaz Özkıral Av.Serkan Alyaprak

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir