Aytaç Durak'tan metro tepkisi

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aytaç Durak, 'metro Adana'nın kamburu' sözlerine tepki gösterdi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 18:34
Aytaç Durak'tan metro tepkisi

ADANA Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aytaç Durak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Züfikar İnönü Tümer'in, gazetelere yansıyan 'metro Adana'nın kamburu' sözlerine tepki gösterdi.

Yaptığı açıklamada "Metro bir kentin kamburu olur mu?" diye soran Durak, şöyle devam etti:
"Metro inşaatının borcunu belediyemiz adına ben taahhüt etmiştim. Tıpkı 18 milyon dolarlık regülatör köprü, 65 milyon dolarlık batı ve doğu atık su arıtma tesisleri, 118 milyon dolarlık Çatalan içme suyu ve köprüleri gibi. Metronun dış borcunun bir kısmı hariç, bütün bu yatırımların borcunu Belediyemiz ödemiştir. Bugün Çatalan su gelirleri ile metro borcu ödendiği gibi, 2'nci ve 3'üncü etabı da yapılabilir."

Açıklamasında 'Kimse hükümete kabahat bulmasın' ifadesini kullanan Aytaç Durak, şunları kaydetti: "7 yıl önce metronun 13.5 kilometresi bitirilmiş ve 2'nci etap programa alınmıştı. Görevden alınmasaydım 2'nci ve 3'üncü etap da biter, metro rasyonel çalışır hale gelirdi."

'Söyleyeceklerim Var' adlı kitabında metro konusunu anlattığını vurgulayan Durak "Bu kitabı okumadan, kimse Adana'nın böyle ciddi konuları ile ilgili yorum yapmamalıdır" dedi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir