Bayrak coşkusuna Büyükşehir desteği

Adana B.Şehir Belediyesi Bayrak şiiri okuma yarışması düzenledi.

07 Aralık 2017 Perşembe 18:35
Bayrak coşkusuna Büyükşehir desteği
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılacak yarışmada öğrencilere vatan ve bayrak sevgisini aşılamayı sürdüreceklerini söyledi.

Bayrak şiirini güzel okuyan öğrencilere 175.5 bin lira ödül

Adana Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere bayrak ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla 2’incisini düzenlediği Arif Nihat Asya Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması’nda toplam para ödülünü 175 bin 500 liraya çıkardı.

2016'daki yarışmada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine toplam 160 bin lira ödül dağıtan Başkan Hüseyin Sözlü, bu yılki dev organizasyonda ödül çıtasını yukarı çekti. 77 yıl önce 5 Ocak törenleri için Bayrak Şiiri’ni yazan Şair Arif Nihat Asya’yı rahmet ve minnetle anan Başkan Hüseyin Sözlü, minik hemşerilerini anlamlı yarışmaya katılmaya davet etti.

BAYRAK ŞİİRİNİ 1940 YILINDA YAZDI

Adana Büyükşehir Belediyesi, Mutasavvıf Şair Arif Nihat Asya'nın 1940 yılında Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 5 Ocak törenlerinde okunması için yazdığı Bayrak Şiiri'nin yeni neslin hafızasında yer etmesi amacıyla Arif Nihat Asya 'Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması'nın 2’incisini düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Milli Eğitim İl Müdürlüğünün birlikte düzenlediği yarışmada Adananın kültür ve sanat kimliğine katkıda bulunulması, bu alanda kentin tanınırlığının arttırılması, öğrencilerin edebi ve sanatsal etkinliklere dahil edilmesi, ilk ve orta öğretim çağındaki nesle vatan ve bayrak sevgisinin aşılanması amaçlandı.

İLÇELERDE 90 BİN, FİNALDE 85.5 BİN LİRA

Adana'nın tüm ilçelerinde öğrenci başvuruları okul müdürlüklerince kabul edilecek 2. Arif Nihat Asya Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması’nda toplam ödül miktarı 175 bin 500 lira olarak belirlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce  oluşturacak kurullar tarafından iki etapta, üç kategoride yapılacak yarışmanın ilçe birincileri belirlenecek.

İlçe birincilerinin her birine 2’şer bin lira  olmak üzere toplam 90 bin lira ödül dağıtılacak. Adana'da yapılacak final yarışmasında ise kategorilerinde ilk 10'a giren öğrenciler ödüllendirilecek. İlkokul, ortaokul ve liselerde birinci gelen öğrenciler 10’ar bin lira kazanacak. İkinciliği kazanan öğrencilere 5'er bin lira, üçüncülüğü elde eden öğrencilere de 3'er bin lira para ödülü verilecek.

Ayrıca ilk 10'da yer alan 7 öğrenciye de bin 500'er lira para ödülü sunulacak. 2. Arif Nihat Asya Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye girecek öğrencilerin ödülleri Adana Valiliği tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde düzenlenecek resmi törende dağıtılacak.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir