banner713

Beyrut - Adana turizm köprüsü başlatıldı

ATO ile ATAK tarafından Beyrut - Adana Turizm Köprüsü Projesi başlatıldı.

17 Kasım 2016 Perşembe 13:05
Beyrut - Adana turizm köprüsü başlatıldı

ADANA Ticaret Odası (ATO) ile Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK) tarafından Lübnanlı turizmcilerle birlikte 'Beyrut - Adana Turizm Köprüsü Projesi' başlatıldı.

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği'nde görevli Ticaret Müşaviri Emine Lekesiz, Lübnan Turizm Federasyonu Başkanı Pierre Achkar, Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Jean Abboud ve beraberlerindeki üst düzey yetkililer ile konuklara teşekkür eden ATO ve ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana ile Beyrut arasındaki direkt tarifeli uçak seferler ile Mersin-Beyrut limanları arasındaki konteynır gemi seferlerinin önemli olduğunu söyledi.

KATILIMCILAR KONUŞTU
Borajet Havayolu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise, Beyrut ve Adana arasında gerçekleştirdikleri uçak seferlerinin turizmi katkı sağladığını aktardı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Numan Olcar da, başlatılan proje ile turizmin daha da gelişeceğini vurguladı. Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Jean Abboud ise derin tarihsel ilişkileri olan Türkiye ile çok daha yakın işbirliği sağlayan önemli adımlar atacaklarını belirtti.

Lübnan Turizm Federasyonu Başkanı Pierre Achkar da, katılımcıları iki ülke ve kent arasında daha çok yatırıma çağırdı. Projeye destek veren Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altınsu, bugüne dek turizm projelerine 22 milyon liralık kaynak sağladıklarını belirterek her türlü destek için çalışacaklarını anlattı.

İki kentle ilgili görsel sunumların ve çalıştayların yapıldığı toplantıya katılan konuklara, ATO ve ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe çeşitli hediyeler verdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir