Büyükşehir Çalışıyor 'Araziler Buharlaşıyor'

Büyükşehir Belediyesinin artan borç yükü ve birbiri ardına gelen hacizler nedeni ile arsa satışına yöneldiği kaydedildi.

07 Aralık 2016 Çarşamba 14:24
Büyükşehir Çalışıyor 'Araziler Buharlaşıyor'
Adana Büyükşehir Belediyesinin artan borç yükü ve birbiri ardına gelen hacizler nedeni ile arsa satışına yöneldiği kaydedildi.

Büyükşehir'e ait piyasa değeri yüksek Süleyman Demirel bulvarında bulunan bir arazide gözlerden uzak bir çalışma sergileniyor.

Büyükşehir Meclisi uyuyor mu?

Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde, 5793 ada, 1-2-3 numaralı 'imarda yeşil alan olarak yer alan' parsellerle ilgili büyükşehir belediye meclisinde alınmış bir kararın bulunmadığı öne sürülüyor. 

Emlak uzmanları yeşil alan olarak ayrılan arazinin, konut ya da ticaret alanına çevrilmesi durumunda değerinin trilyonları bulabileceğini belirtiyorlar.

Tarihinde görülmedik şekilde, haciz ve borç sarmalı içine yuvarlanan Adana Büyükşehir Belediyesinin arsa satışı yoluyla 'günü birlik' yöntemlere yöneldiğini savunan siyaset çevreleri "Büyükşehir belediyesi sata sata Adana'da yer bırakmadı, Burayı kime bağışladı?" dediler.

Belediyeye yakın kaynaklar, göle sıfır arazi üzerindeki çalışmaları yeni bir imar düzenlemesine hazırlık olarak değerlendirdiler. Aynı kaynaklar, "hazırlık başladı. Arkası gelir, belediyeden yeni bir imar düzenlemesi yapıldıktan sonra burayı söz verdikleri kişiye satış yapabilirler" şeklinde konuştular.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir