Büyükşehir'de 'Karne dönemi' başladı

Sabah Gazetesinin haberine göre, Büyükşehir Belediyesinin kasası 'tam takır kuru bakır.'

13 Ocak 2017 Cuma 00:38
Büyükşehir'de 'Karne dönemi' başladı
Sabah Gazetesinde yer alan habere göre, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kasası 'tam takır kuru bakır.'

3 aydır taşeron işçilerinin maaşı ödenmiyor. Kadroluların mesaileri, ikramiyeleri birikti. Yakıt yokluğundan araçlar parka çekildi
Adana Büyükşehir Belediyesi, maddi açıdan tarihinin en zor günlerini yaşıyor.

Büyükşehir'in yaşadığı kriz çalışanlarını da vurdu. 3 aydır maaş alamayan taşeron işçiler yeni yıla beş parasız girdi. Kadrolu personelin 2 tam ve bir yarım ikramiyesiyle birlikte mesaileri ödenmedi.

Göreve geldiği günden beri Büyükşehir'i milyonlarca lira borç riskinin altına sokan Başkan Hüseyin Sözlü bir kez daha borçlanma için meclisten yetki istedi.

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISI
Tarihinde ilk kez ASKİ'nin borçlanmasına neden olan Başkan Hüseyin Sözlü, göreve geldiği günden bu yana ASKİ ile birlikte 508 milyon TL borçlanmasına rağmen bir türlü Büyükşehir'in belini doğrultamadı.

Kasım ayı itibariyle Büyükşehir 'in borcu yaklaşık 2 milyar 500 milyon TL'ye ulaşırken Başkan Sözlü, "borç yiğidin kamçısıdır" sözünü anımsatırcasına yeni bir borçlanma için kollarını sıvadı. Hüseyin Sözlü'nün bu kez işçi maaşları için borçlanma yetkisi istediği kaydedildi.

ARAÇLARDA KARNE DÖNEMİ
Personele zorla satılan yumurtalarla gelir elde etmeye çalışan Büyükşehir Belediyesi'nde kasa tam takır durumda. Belediye araçlarına verilen yakıtlarda kısıtlamaya gidilirken başta kiralık araçlar olmak üzere çok sayıda araç yakıt yokluğundan parka çekildi. İtfaiye araçlarına günlük 15 litre kota konulduğu iddiaları "Büyükşehir'de karne dönemi başladı" yorumlarına neden oluyor. Uzun süredir hayata geçirilen zorunlu emeklilik uygulamasına da geçici bir süre ara verildi.

MAAŞLAR ÖDENMİYOR
Büyükşehir'den 3 aydır maaşlarını alamayan taşeron işçileri her gün basın yayın organlarını arayarak sorunlarının kamuoyuna duyurulmasını ve maaşlarının bir an önce ödenmesini istiyor. Eş dost yardımıyla ayakta kalmaya çalıştıklarını belirten işçiler, "Her bayrama parasız girmiştik. Yeni yıla da parasız girdik. İyi yönetilemeyen belediye yüzünden hepimiz borç batağına saplandık. Bekar işçiler neyse de evli, çocuklu olanımızın durumu her geçen gün daha kötüleşiyor" dediler.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir