Ceyhan'da 'Erdoğan' Temizliği şaşkınlık yarattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resim ve broşürleri çöp kutularına atıldı.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 14:08
Ceyhan'da 'Erdoğan' Temizliği şaşkınlık yarattı
Adana'nın AK Partili Ceyhan İlçe Belediyesinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resim ve broşürlerinin, Murat Göğebakan Kültür Merkezi'ndeki çöp konteynerlerine atıldığına ilişkin haberler şaşkınlıkla karşılandı.

2014 Yerel seçimlerini kazanarak Ceyhan Belediye Başkanlığını kazanan Alemdar Öztürk, yaklaşık iki yıl sonra Merkez Disiplin Kurulu kararı ile AK Partiden ihraç edildi. Öztürk, 16 Haziran 2017 tarihinde de İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden alındı.

5 Temmuz 2017'de de Ceyhan Belediye Başkanlığı meclis üyeleri arasında yapılan seçimde Ak Partili meclis üyesi Ali Alper Boydak başkan vekili seçildi. Boydak yönetiminin perde arkasında meclis üyesi, Ceyhan Bakkalar ve Bayiler Odası Başkanı Selahattin Güler'in yer aldığı iddia ediliyor.
Güler'in, Alemdar Öztürk döneminde işe alınanların sürgüne gönderilmesi kararında etken olduğu, yeni dönemde Selahattin Güler tarafından çok sayıda işçi alımına liderlik yapılarak, kadro oluşturmaya gayret edildiği öne sürüldü.

Siyasi çevreler, Selahattin Güler'in hedefinde şu sıralar Ceyhan Kent Konseyi Başkanlığı olduğu, 2019'da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı için kulis faaliyetlerine şimdiden başladığı yönünde görüş bildirdiler.

ALİ ALPER BOYDAK'A PROVOKASYON MU ??

Belediye Başkanvekili Ali Alper Boydak'ın 1,5 yıl içinde önemli hizmetler yaptıktan sonra başkan adaylığını düşünebileceğini kaydeden belediye çevreleri, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait resim ve broşürlerin çöpe atılması provokasyon olabilir. Birileri Boydak'ı devreden çıkarmak için bu oyunu tezgahlamış olabilir" dediler.


banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir