banner673

Çukurova Karikatür Festivali'ne yoğun ilgi

ADANA'da ilk kez düzenlenen Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali sanatseverleri buluşturdu.

06 Kasım 2016 Pazar 14:42
Çukurova Karikatür Festivali'ne yoğun ilgi

ADANA'da ilk kez düzenlenen Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali sanatseverleri buluşturdu.

Merkez Çukurova İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren karikatür yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

Festival kapsamında, Turhan Selçuk Sanat Okulu kursiyerlerinin ortak sergisi ile Arap Kadri, Avanak Avni, Deve Dilaver, Utanmaz Adam, Muhlis Bey, En Kahraman Rıdvan, Fırat, Baho ve Abdulcanbaz karikatür kahramanlarının sergisi öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

'Adanalı Çizerler Bir Arada' sergisi festival boyunca sahnelenirken, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in de katıldığı Çocuklara Duvarda Çizim çalışması büyük alkış aldı.

Usta karikatürist Gürcan Özkan'ın Orhan Kemal Kültür Merkezi'ndeki 'Digital Çizim Atölyesi' adlı sunumu izleyicilerden beğeni topladı.

Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye olarak sanata büyük önem verdiklerini söyledi. Çetin şöyle konuştu:
"Göreve geldikten kısa bir süre sonra dört sergi salonunu hizmete açtık. Orhan Kemal Kültür Merkezini hizmete soktuk. Orhan Kemal Edebiyat Festivalini edebiyatımızın ustalarıyla birlikte gerçekleştirdik. Nobel Edebiyat Ödülü kazanmış ilk ve tek Türk olan usta yazar Orhan Pamuk'u Adana'ya getirdik."

"Bir ayda kurmaca ve belgesel filmler hazırlayarak Çukurova Sinema Atölyesi'ni kurduk. Sinemamızın büyük ustası Yılmaz Güney'i; Melike Demirağ, Menderes Samancılar ve Tarık Akan gibi usta isimlerle andık. Ve bugün de Uluslararası Çukurova Karikatür Festivalini düzenlemenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz."

Karikatür yarışmasında derece alanlar ödüllerine kavuştu. Festivale katılan karikatüristlere ve konuklara plaket verildi.

banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
B.Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü görevinden alınmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner674

sanalbasin.com üyesidir