Çukurova'da 'Portakal Büfe' Skandalı

Adana'da merkez ilçe Çukurova Belediyesi portakal büfe skandalı iddiası ile çalkalanıyor.

03 Nisan 2017 Pazartesi 01:21
Çukurova'da 'Portakal Büfe' Skandalı
Adana'da merkez ilçe Çukurova Belediyesi portakal büfe skandalı iddiası ile çalkalanıyor.

Çukurova Belediyesi ilçenin farklı noktalarına yerleştirilmesi planlanan portakal büfeler ile ilgili ihale açtı.
Daha sonra, ihalenin Assu İnşaat firması adına Koral Çevik isimli bir iş adamı tarafından kazandığı duyuruldu.

İddiaya göre, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu ile Park ve Bahçeler Müdürü Serdar Biçan ve Yusuf adındaki şirket ortağı Hatay'ın İskenderun ilçesine giderek 'portakal büfe' imalatçısı Cafer Ateş ile görüştüler. Her iki taraf yapılacak iş konusunda mutabakata vardı.

Buna göre, Cafer Ateş'e ait Merih Tic. Ltd.Şti firması bir adet portakal büfesini müteahhit Koral Çevik'e 13.500 liraya verecek, Çevik'in sahibi olduğu Assu firması da belediyeye 25 bin lira karşılığı fatura kesecekti. Büfe sayısı daha sonra 150 civarına çıkacaktı.

Daha sonraki süreçte, Başkan Yardımcısı Arslanlıoğlu ile Park ve Bahçeler Müdürü Biçan, Cafer Ateş'e muhatabın kendileri değil, ihaleyi alan Koral Çevik olduğunu, faturaların Çevik'in sahibi olduğu Assu Firması adına düzenleneceğini belirttiler.

İddiaya göre, Ali Arslanlıoğlu ve Serdar Biçan, Cafer Ateş'i anlaşmanın içeriğini sağda solda açık etmemesi konusunda da uyardılar. 

Cafer Ateş, Assu firmasına ilk etapta teslim edilen 4 adet büfe karşılığı 54 bin liralık fatura kestiğini, bunun karşılığında kendisine iki adet çek verildiğini ancak bunların karşılıksız çıktığını söyledi.
Aldığı çeklerden birini bir faktoring firması aracılığı ile kırdırdığını, karşılıksız çıktığı için faizi ile birlikte geri ödemek zorunda kaldığını ifade etti. Cafer Ateş, teslim ettiği diğer portakal külübelerinin parasını ise alamadığını öne sürdü.

Olumsuz gelişmelerin ardından, Başkan Soner Çetin'in makamına giderek kendisini bilgilendirdiğini de sözlerine ekleyen Cafer Ateş, Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu'nun Çetin'i yanılttığını öne sürdü.
Cafer Ateş, Çukurova Belediyesinde yaşadığı talihsiz olay nedeni ile iflas ettiğini de sözlerine ekledi. Ateş ayrıca, sözlerinin yalanlanmaya çalışılması halinde internet ortamındaki ikili yazışmaları kanıt olarak sunabileceğini kaydetti.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir