Çukurova'ya Kazakistan'dan kardeş

Çukurova İlçesi ile Kazakistan'ın Almatı eyaletine bağlı Talgar kentinin kardeş şehir olması için ilk adım atıldı.

16 Mart 2017 Perşembe 15:34
Çukurova'ya Kazakistan'dan kardeş

ADANA'nın merkez Çukurova İlçesi ile Kazakistan'ın Almatı eyaletine bağlı Talgar kentinin 'kardeş şehir' olması için ilk adım atıldı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Kazakistan'dan gelen, Almatı Milletvekili Yerkin Jakipbayev, Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Başkan Vekili Zakir Bagadirovich ve Yerbol Yermukhanbetov'u konuk etti. Görüşmlede Kazakistan-Türkiye dostluğu ve kardeş şehir konusu ele alındı.

Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Başkan Vekili Zakir Bagadirovich, yaptığı konuşmada "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bizlerin dostu. Bunu sağlayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü de rahmetle anıyoruz. Kazakistan'da Türklere karşı çok büyük sevgi var. Türk halkı da bu sevgiye karşılık veriyor. Ülkeler arasındaki dostlukları şehirler arasında da sürdürmek istiyoruz. Almatı eyaletimizin Talgar şehri ile Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden olan Çukurova'nın kardeş şehir olması için atılan bu adım nedeniyle de mutluyuz" dedi.

Başkan Çetin de "Kazakistan'la tarihten bu yana kardeş ülkeyiz. Kazakistan'ın Talgar şehriyle kardeş şehir olmaktan bizler de mutluluk duyarız. Şehirlerimiz arasındaki milli, ticari ve coğrafi ilişkileri artırmak, ülkelerimizin kütür ve yaşamlarını tanımak açından da çok iyi olur düşüncesindeyim" diye konuştu.

Kazakistan heyeti, Başkan Soner Çetin'e, milli kıyafetleri 'Şapan' ve Kazak halkı için önem taşıyan 'kırbaç' hediye etti. Başkan Çetin de Kazak heyete Türk bayrağı ve çeşitli armağanler verdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir