'Devlet Bahçeli' Bulvarına Kent Konseyi engeli

K.Evren Bulvarı adının 'Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı' olarak değiştirilmesi konusu Çukurova Kent Konseyi engeline takıldı.

20 Eylül 2016 Salı 12:28
'Devlet Bahçeli' Bulvarına Kent Konseyi engeli

ADANA'da bir süre önce Kenan Evren Bulvarı'nın adının Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla 'Dr.Devlet Bahçeli Bulvarı' olarak değiştirilmesi konusu, Çukurova Kent Konseyi'nin de gündemine girdi.

Çukurova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu, isim değişikliğinin referandumla yapılmasını istedi.

Prof. Dr. Fisunoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Çukurova Kent Konseyi cadde, park, meydan, devlet okulu, devlet hastanesi, devlet üniversitesi gibi kamu alanlarının ya da kamuya açık kurumların isimlendirilmesinde, dünyamız, ülkemiz ya da ilimiz için yararlı hizmetlerde bulunmuş, insanlığın gelişmesine sanat, spor, kültür, bilim alanlarında katkı sağlamış kişi ya da kurumların isimlerinin verilmesi düşüncesini taşımaktadır" dedi.

Fisunoğlu, şöyle devam etti:
"Nitekim, ilimizde bu vasıfları taşıyan cadde, meydan, okul ve hastaneler bulunmaktadır. Bu isimlendirme yöntemi hem bu insan ve kurumlara karşı bir değer bilirlilik, saygı ve sevgi örneği, hem de genç kuşakları bilinçlendirerek özendirme konusunda önemli hizmetlerde bulunacaktır. İsmi 12 eylül darbesi ile anılan Kenan Evren ve adını taşıdığı bulvarın adının değiştirilmesi kamuoyunun uzun süre gündemindeyken Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinin ani kararıyla hem bulvarın uzunluğu artırılmış hemde adı Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmiştir. Oysa kamuoyunun beklentisi bulvarın isminin darbe ve darbecilerin karşıtı sembol isim ve demokrasi vurgusuyla değiştirilmesiydi. Faaliyet alanımızda yer alan bulvarın adının öncelikle ilçede yaşayan Çukurova'lıların kararı ile değiştirilmesini önemsiyoruz. Bu çerçevede Çukurova Kent Konseyi olarak bize rağmen alınmış bu kararın gerekirse referanduma yoluyla değiştirilmesini talep etmekteyiz.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir