Ekspres Gazetesinde 'Bahçeli' Operasyonu

Adana'da yerel Ekspres gazetesi 'yalan Köprüsü' başlıklı haberini yıldırım baskı ile değiştirdi.

30 Mart 2016 Çarşamba 13:41
Ekspres Gazetesinde 'Bahçeli' Operasyonu
Adana'da yerel Ekspres gazetesi 'yalan Köprüsü' başlıklı haberini yıldırım baskı ile değiştirdi. 
Gazete gece yarısı baskıya verdiği 1. sayfa haberinde Devlet Bahçeli Köprüsüne göndermede bulunarak 'Yalan Köprüsü' başlığını kullanmıştı.

Gazete haberinde Kamu ihale Kurulu'nun (KİK) henüz onaylamadığı ve büyük bir ihtimalle iptal edilmesinin son derece yüksek olduğu Devlet Bahçelinin adı verilen köprünün finansmanında kullanılması gereken 122 trilyon liranın bir tek kuruşunun bile hazır olmadığını öne sürmüştü.

Köprünün parasının başka yerlere harcandığını iddia eden gazete, meclis kararı ile borçlanılan paranın da başka işlerde kullanıldığını kaydetmişti.
Bahçeli Köprüsü ile ilgili haberin yanında 'Savcı Sözlü'nün 19 yıl hapsini istedi' ve 'Sözlü PKK'lıya ihale vermiş'  haberlerini de ekleyen gazetedeki ani değişikliğin imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı'nın jet talimatı ile gerçekleştiği öğrenildi.

Yıldırım operasyon ile değiştirilen 'Yalan Köprüsü' başlıklı haberin yerine 'Adana'da Bahçeli Heyecanı'  başlıklı bir haberin aldığı görüldü.  Adanalılar Ekspres Gazetesindeki bu değişimle ilgili, 'vardır bir hikmeti' yorumunu yaptılar. 

Değişik sayılarda B.Şehir Belediye Başkanı aleyhinde haberler ürettiği bilinen Ekspres gazetesi aynı manşetin üstünde, 'Hüseyin Sözlü'nün 2 yıllık icraatları' şeklinde tanıtım haberine de yer verdi.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir