Giderayak 'Bağımsız Yargı'ya saldırdı

Sözlü'nün 'mahkeme heyetini sindirme' amaçlı olduğu iddia edilen açıklaması tepki çekti.

28 Ocak 2017 Cumartesi 07:50
Giderayak 'Bağımsız Yargı'ya saldırdı
Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, 'Rüşvet ve ihaleye fesat karıştırma' iddiasıyla 19 yıl hapis cezası talebiyle yargılanan Hüseyin Sözlü'nün mahkeme gününe sayılı günler kala bağımsız yargıya saldırıya geçerek kamuoyunda 'mağdur algısı' oluşturmaya çalıştığı iddia edildi.

İHBAR MEKTUBU İLE ORTAYA ÇIKTI
10 Şubat Cuma günü Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan, kamuoyunda 'Parke Taşı Davası olarak' bilinen dava süreci şu şekilde gelişti:

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne 24 Kasım 2014'te 'Vatanını ve Adana'yı seven bir devlet memuru' rumuzuyla isimsiz ihbar mektubu gönderildi. Mektupta, Hüseyin Sözlü'nün Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde bazı sokak ve caddelerin parke taşı ihalesinde, iş tamamlanmamasına rağmen tüm ödemeleri yaptığı ve eksik kalan işi de Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra ASKİ kanalıyla tamamlatmaya çalıştığı iddia edildi.

ADANA POLİSİ İNCELEME YAPTI
İddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Ceyhan'a giden polis ekipleri söz konusu mahallelerde inceleme yaptı. Polis, yaptığı fiziki tespitlerde ihaleye konu olan ve bitmiş olması gereken yerlerin bazılarının tamamlanmadığını, bazılarında ise çalışmanın devam ettiğini belirledi. Bilirkişi heyeti de yaklaşık 3 milyon TL'lik kamu zararının oluştuğuna yönelik rapor hazırladı. Bunun üzerine Sözlü hakkında Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SİPARİŞ HABERLER ALGI ÇABASI MI?
10 Şubat Cuma günü yapılacak olan duruşma öncesi Hüseyin Sözlü'nün, 'radikal iktidar karşıtlığı ile bilinen' aşırı sol bir yayın organı ile 'beslemeliği ile tanınan bir gazeteye' verdiği 'sipariş' demeçlerle yargılandığı mahkeme heyeti üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığı iddia ediliyor.

Sözlü'nün son çıkışının altındaki esas nedenin, 'Mahkeme heyetini bu yöndeki yayınlarla sindirerek kamuoyunda 'mağdur algısı' oluşturmak' olduğu öne sürülüyor.

Hüseyin Sözlü'nün mahkeme hakimi hakkında, "Yargılama sürerken bana ceza vereceğini düşündüğü" şeklindeki açıklaması ise hukukçular tarafından 'ciddiye alınmaması gereken, 'can havli ile söylenmiş', 'hayali bir iddia' olarak nitelendirildi. 
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir