Göstericiler Polis Yaraladı

Adana'da izinsiz eylem sırasında bir grubu uyarmaya çalışan Güvenlik Şube Müdürü başına isabet eden taş ile yaralandı.

11 Eylül 2013 Çarşamba 02:41
Göstericiler Polis Yaraladı
ADANA HABER - Hatay'da yapılan izinsiz gösterilerde Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesini protesto etmek için Adana'da toplanan gruba polis müdahale etti.

Grup, Akkapı Mahallesi Şıh Cemil Caddesi'nde toplandı. Atatürk Parkı'na yürümek isteyen gruba dağılmaları yönünde uyarılarda bulunan Güvenlik Şube Müdürü Mithat Kırıcı göstericilerin attığı taşla başından yaralandı. Meslektaşları tarafından önce Çukurova Üniversitesi Balcalı Hatanesi'ne kaldırılan Kırcı, burada ilk müdahalesinin ardından ambulansla TOKİ Numune Hastanesine sevk edildi.

Başına dikiş atılan Kırcı'yı hastanede Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve Sağlık İl Müdürü Ahmet Özer ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Güvenlik şube müdürüne yapılan saldırıyı kınayan Vali Coş, "Arkadaşımız olaylara müdahale anında değil, yasa dışı gösteri yapan grubu uyardığı sırada yaralandı. Gerçekten üzücü bir hadise yaşadık. Huzurumuzu korumak için görev yapan arkadaşımıza menfur bir saldırı yapıldı" dedi.

Yasadışı gösteri yapmak isteyen bir kitle ile diyalog halindeyken müdürün başına sert bir cisim atıldığını hatırlatan Vali Coş, "Geçtiğimiz gün de atılan bir şişe nedeniyle çevik kuvvet polisimizin elinde çatlama olmuştu. Bunlar hoş manzaralar değil.  Olayları görüntüleyen bir polisimizin elindeki kamera kırıldı. Buda gösteriyor ki, oraya gelenler demokratik bir hakkı kullanmak veya barışçıl biBugünkü olaydan sonra yapılan araştırmada sözde demokratik hak kullanmak isteyen şahıslar üzerinde iki tane kullanıma hazır molotof bombası ele geçirildi. Bu bir amaçla değil, yakıp yıkmaya şiddete başvurmaya odaklanmış insanların yörüngesinde hareket etmektedirler. Tabi ki polisimiz ve jandarmamız toplumun huzurunu bozmak isteyen her türlü tehditle baş edebilecek güç ve kapasitedir. En büyük güvencemiz vatandaşlarımızın her zaman gösterecekleri destektir. Bu tür manzaraların tekerrür etmemesi temenni etmiyorum" dedi.


banner624

    Yorumlar

banner22
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir