Gündoğdu burs verdiği velileri icraya veriyor

Olay Adana'da özel bir eğitim kurumunda yaşandı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 02:02
Gündoğdu burs verdiği velileri icraya veriyor
Olay Adana'da özel bir eğitim kurumunda yaşandı. Devlet okulunda öğretmenlik yapan G.Y. ve iş kadını eşi, iki çocuğunu Gündoğdu Okulları'na yüzde 60 bursla kayıt yaptırdılar.

Öğrenci velisi G.Y. iddiaya göre, bir süre sonra ödeme güçlüğüne düştüğünü öne sürerek çocuklarını özel okuldan alarak devlet okuluna kaydetti.

Gündoğdu Okulları yönetimi de noter aracılığı ile ihtarname göndererek, iki öğrenciye uygulanan burs miktarı olan 9,350 lirayı yasal faizi ile birlikte talep edip, ödeme yapılmaması halinde icraya verileceklerini bildirdi.

Gündoğdu Okullarından yapılan açıklamada, 'velinin imzaladığı sözleşmede geri dönme hakkının bulunmadığını, velilerin sözleşme şartlarını bilerek imzaladığını, öğrencinin sağlık koşulları haricinde kayıt alınma durumunda burs miktarı kadar geri ödemenin yapılması gerektiği' belirtildi.

YÖNETMELİK NE DİYOR?
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 62/5. Maddesi'nde ise 'herhangibir nedenle okuldan kaydını sildiren öğrenciden kendisine tahsis edilen burs miktarı geri istenemez" denilerek şu ifadelere yer veriliyor:

"Kurumda öğrenim süresi boyunca burslu olarak okutulan öğrenci veya kursiyerler, başarısı devam ettiği sürece bu haktan yararlandırılırlar. Herhangibir şekilde kurumdan ayrılan burslu öğrencilerden öğrenim gördüğü süre için ücret talep edilemez. "

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir