Halk otobüslerine sivil polis denetimi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü halk otobüslerine yönelik sivil polislerle uygulama yaptı.

14 Şubat 2017 Salı 16:44
Halk otobüslerine sivil polis denetimi

ADANA'da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların, daha güvenlik şartlarda ulaşım yapması ve trafik kurallarının uygulanmasını kontrol etmek isteyen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sivil polislerle uygulama yaptı.

Sivil olarak otobüs ve minibüslere binerek yolculuk yapan trafik polisleri sürücülerin her hareketini not ederek, ceza yazdı.

Kent içerisindeki toplu taşıma araçları hakkında gelen şikayetlerin artması üzerine çalışma başlatan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sivil trafik polislerini görevlendirdi.

Sabah mesaiye başlayan sivil trafik polisleri gün boyunca araçlara binip seyahat etti. Farklı güzergahlarda çalışan halk otobüsü ve minibüslerin sürücülerini gözlemleyen polisler sürücülerin fazla yolcu, emniyet kemeri, gereksiz yere korna çalma ve durak harici yolcu alma konularında denetledi.

Sürücülerin yaptığı her kural ihlalini not alan polis kontrol noktasında bekleyen meslektaşlarına telefonla aracın plakasını ve yaptığı hataları bildirdi. Kontrol noktasında bekleyen resmi ekipler ise ceza yazdı.

Yıl boyunca aralıksız sürdürülecek olan uygulamanın ilk gününde, 5 değişik hatta çalışan 11 farklı halk otobüsü ve minibüse binen sivil trafik polisi, 2 sürücüye fazla yolcu, 6 cep telefonu ile konuşma, 1 kırmızı ışık ihlali, 3 sürücü hakkında emniyet kemeri takmamak, 1 araç sürücüsüne gereksiz korna çalmak ve 2 araca ise durak harici yolcu almaktan, toplam bin 496 lira ceza yazdı.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir