İddia: Adana ASKİ'de 'Yağma Hasan'ın Böreği'

İflas noktasına gelen ASKİ'de teşkilat dışı isimlerin referansı ile işe alım şoku yaşanıyor.

06 Temmuz 2017 Perşembe 11:17
İddia: Adana ASKİ'de 'Yağma Hasan'ın Böreği'
Sürekli zararla gündeme gelen ve yanlış politikalar nedeni ile batma noktasına sürüklenen Adana ASKİ'de teşkilat dışı isimlerin referansı ile toplu işe alım yapıldığı belirtildi.

Hüseyin Sözlü'nün Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği Mart 2014 tarihinden beri borç batağından çıkamayan Adana Aski'den çıkarılan yüzlerce ülkücü işçinin yerine, teşkilat dışı referanslarla işçi alımı yapıldığı öne sürüldü.

Alımların ağırlıklı olarak MHP ve ülkücü teşkilatlar devre dışı bırakılarak yapıldığı iddia edildi.

Maaş ödemelerinin aylarca aksadığı ASKİ'de torpile dayalı olarak yapılan alımların eklenmesi ile kapısına kilit vurulmasının an meselesi olduğuna dikkat çekildi.

listelerde sadece, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz (4), MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı (2) ve MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik'in (1) referansının olduğu kaydedildi.

İşe alınanların büyük kısmının Aski Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu ve teşkilatla ilgisi bulunmayan isimlerin referansı ile gerçekleştiği öne sürüldü.
 

MHP'li çevreler, hareketin lideri Devlet Bahçeli'nin Adana'daki en yetkili temsilcisi olan İl Başkanı Sertan Duran'ın devre dışı bırakılmasına ise büyük tepki gösterdiler.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir