Kentsel Dönüşümde Uzman Görüşü

İMO Adana Şube Başkanı Çağdaş Kaya Türkiye'nin birçok kentinde kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını ancak, projeler için jeofizik, jeoloji ve inşaat mühendisleri gibi uzmanların önerilerinin alınmadığını söyledi.

28 Mart 2016 Pazartesi 01:01
Kentsel Dönüşümde Uzman Görüşü
İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Çağdaş Kaya, Türkiye'nin birçok kentinde kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını ancak, projeler için jeofizik, jeoloji ve inşaat mühendisleri gibi uzmanların önerilerinin alınmadığını söyledi.

Türkiye'de 21 milyona yakın yapı bulunduğunu belirten İMO Şube Başkanı Çağdaş Kaya, deprem gibi afetler açısından bu yapıların güvenliğinin tartışmalı olduğunu belirtti. Yapı güvenliğiyle ilgili denetim ve önlem çalışmasının yaşamsal olduğunu vurgulayan Kaya, "Daha büyük acılar yaşanmadan acil olarak bu yapı güvenliğinin sağlanması gerekiyor" dedi.  Türkiye'nin sağlıksız yapı durumunu düzeltmek için Türkiye'nin bir çok bölgesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, belediyeler ve özel inşaat firmalarınca kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını bildiren Kaya, şöyle konuştu:

"Kentsel dönüşümle ilgili projeler hazırlanırken ilgili meslek odaları ve üniversitelerden kapsamlı bir destek alınmıyor. Başta TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlılığı'nın meslek odaları ve üniversiteleri de içerisine alacak bir çalışma yürütmesi gerekmektedir. Projeler için jeofizik, jeoloji ve inşaat mühendisleri gibi uzmanların önerilerinin alınması gerekir."
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir