banner673

Meslekten atılan öğretmenlere destek

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ali Kuzu haksız şekilde görevden alındığı söylenen öğretmenlerin acilen görevlerine iade edilmesini istedi.

09 Ekim 2016 Pazar 11:17
Meslekten atılan öğretmenlere destek

ADANA'da Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ali Kuzu, haksız şekilde görevden alındığı söylenen öğretmenlerin acilen görevlerine iade edilmesini istedi.

Eğitim-Sen’in Atatürk Parkı’nda gerçekleştirdiği 'Öğretmenime Dokunma' eylemine destek veren Kuzu, "Ülkemiz, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ile kaosa sürüklenmek istenmiştir. Darbe tehlikesi savuşturulurken ilan edilen OHAL ile son günlerin klasik deyimiyle at izi it izine karışmıştır. Bu haksızlık sona ermeli" dedi.

'HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞIYIZ'
TMMOB’nin tüm darbe girişimlerine olduğu gibi her türlü diktaya ve antidemokratik uygulamalara da her zaman karşı olduğunu anlatan Kuzu, "OHAL ile meclis devre dışı bırakılmış, ülkemiz Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilmeye başlanmıştır."

"İlan edilen OHAL süresince, yaklaşık 10 bini Eğitim-Sen üyesi öğretmenler olmak üzere 11 binin üzerinde eğitim emekçisi, on binlerce kamu emekçisi görevden alınmış, televizyon kanalları karartılmış, basına ve muhalif kesimlere baskılar artmıştır" diye konuştu.

DHA

banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
B.Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü görevinden alınmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner674

banner671

sanalbasin.com üyesidir