MHP'li Karakaya'dan Havalimanı sorusu

MHP Adana Milletvekili Karakaya Adana Havalimanının geleceğiyle ilgili net bilgi verilmesini istedi.

28 Kasım 2016 Pazartesi 15:45
MHP'li Karakaya'dan Havalimanı sorusu

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Adana Havalimanı'nın geleceğiyle ilgili net bilgi verilmesini istedi.

MHP'li Karakaya, Tarsus'ta 3 yıl önce 'Yap-İşlet-Devret' modeliyle temeli atılan, Temmuz 2016'da yeni bir ihale ile devlet kaynaklarıyla inşaatına devam edileceği açıklanan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinin Adana Havalimanı'nın kapatılmasına neden olacağı iddialarını gündeme getirdi.

Karakaya, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu'nda Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak'ın da katıldığı toplantıda şöyle konuştu:
"Adana Havalimanı, şu anda havalimanı olan-olmayan çevredeki birçok ile de hizmet veren bir konumda. Buranın akıbeti ne olacak? Burayla ilgili yapılması gereken birçok yatırım da var. Bakım-onarımdan tutun, birçok konuda belki yapılması gerekenler var. Aynı zamanda buranın AVM olacağı, şehrin ortasında bir rant alanı olarak kullanılacağı şeklinde çok ciddi iddialar var. Dolayısıyla, Adana Havalimanı'nın akıbeti ne olacak? Net bir bilgi istiyoruz."

Mevlüt Karakaya, Tarsus'da yapılmasına çalışılan Çukurova Bölgesel Havalimanı hakkında da "Ne olacağı belli olmayan bir hale geldi. Bununla ilgili son durum nedir?" diye konuştu.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir