banner713

Müteahhitlere 'giderayak' arsa kıyağı

Şambayadı, Esentepe, Kabasakal, Kireçocağı mevkisinde 200 bin kişinin yaşayacağı yeni bir yerleşim alanı oluşturmak için çalışmalar başladı.

16 Aralık 2016 Cuma 15:23
Müteahhitlere 'giderayak' arsa kıyağı

ADANA'nın merkez Çukurova İlçesi'nin Şambayadı, Esentepe, Kabasakal, Kireçocağı mevkisinde 200 bin kişinin yaşayacağı yeni bir yerleşim alanı oluşturmak için çalışmalar başladı.

Bölgede bin hektarlık alanı kapsayan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı değişikliğine ait komisyon raporu kabul edildi. Aynı bölgeyle ilgili 1/1000'lik çalışmanın da önümüzdeki günlerde Meclisten geçmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

"ŞEHİR PLANCILIĞINA SADIK KALACAĞIZ"

Belediye Meclisi'nde bu konuda konuşan BŞB Başkanı Hüseyin Sözlü, Şambayadı bölgesinde yıllar öncesine dayanan, Hazine'ye ait bazı yerlerle ilgili sorun bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bu problemi çözme yolunda önemli adımlar attık. Çukurova Belediye Başkanımızla mutabakatımız var. Adana şehirciliği açısından belki bizim şeref payemiz olacak bir proje. 1/1000'lik yapılırken de siyasi çekişmeye neden olmayacak, şehir plancılılığına, ahlakına sadık kalacağımız, Adana'nın şehircilik açısından sınıf atlamasını sağlayacak, mülkiyet hakkına da riayet ederek planlama yapıyoruz. Benim 4'üncü dönem belediye başkanlığım, Soner Bey ilk dönem belediye başkanlığında, belki de dünya çapında bir şehircilik uygulamasına imza atmış olacak. Cumhuriyet dönemi şehirciliği açısından, 200 bin kişinin yaşayacağı alanla ilgili modern bir uygulama hayata geçirililecek. İlk etapta 1/ 5000'liği yapılıyor. 1/1000'liğin de aynı titizlikle yapılacağına inanıyorum."

ADANA'NIN ÖNÜ AÇILACAK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de uzun süredir Adana'nın önünde engel olan bir sorunun ortadan kaldırılması için harekete geçildiğini kaydetti. Soner Çetin şunları söyledi: "Bugünkü Meclisin imza attığı en değerli kararlardan biridir. Dünyanın bütün gelişmiş şehirleri kuzeye ve batıya doğru gelişmiştir. Adana'da bir çok yerde arsa üretilmesi konusunda sıkıntı var. Burası açılınca iyi olacak. Aşırı şişmiş fiyatlar inecek. Adana'nın her anlamda önünü açacak bir projeye Büyükşehir yetkililileriyle birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi şu anda 1/5000'liği buradan geçirmiş olduk. Sonra da 1/1000'lik için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte el ele, omuz omuza çalışacağız ve onu da geçireceğimize inanıyorum."

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir