banner700

Müteahhitlere 'giderayak' arsa kıyağı

Şambayadı, Esentepe, Kabasakal, Kireçocağı mevkisinde 200 bin kişinin yaşayacağı yeni bir yerleşim alanı oluşturmak için çalışmalar başladı.

16 Aralık 2016 Cuma 15:23
Müteahhitlere 'giderayak' arsa kıyağı

ADANA'nın merkez Çukurova İlçesi'nin Şambayadı, Esentepe, Kabasakal, Kireçocağı mevkisinde 200 bin kişinin yaşayacağı yeni bir yerleşim alanı oluşturmak için çalışmalar başladı.

Bölgede bin hektarlık alanı kapsayan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı değişikliğine ait komisyon raporu kabul edildi. Aynı bölgeyle ilgili 1/1000'lik çalışmanın da önümüzdeki günlerde Meclisten geçmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

"ŞEHİR PLANCILIĞINA SADIK KALACAĞIZ"

Belediye Meclisi'nde bu konuda konuşan BŞB Başkanı Hüseyin Sözlü, Şambayadı bölgesinde yıllar öncesine dayanan, Hazine'ye ait bazı yerlerle ilgili sorun bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bu problemi çözme yolunda önemli adımlar attık. Çukurova Belediye Başkanımızla mutabakatımız var. Adana şehirciliği açısından belki bizim şeref payemiz olacak bir proje. 1/1000'lik yapılırken de siyasi çekişmeye neden olmayacak, şehir plancılılığına, ahlakına sadık kalacağımız, Adana'nın şehircilik açısından sınıf atlamasını sağlayacak, mülkiyet hakkına da riayet ederek planlama yapıyoruz. Benim 4'üncü dönem belediye başkanlığım, Soner Bey ilk dönem belediye başkanlığında, belki de dünya çapında bir şehircilik uygulamasına imza atmış olacak. Cumhuriyet dönemi şehirciliği açısından, 200 bin kişinin yaşayacağı alanla ilgili modern bir uygulama hayata geçirililecek. İlk etapta 1/ 5000'liği yapılıyor. 1/1000'liğin de aynı titizlikle yapılacağına inanıyorum."

ADANA'NIN ÖNÜ AÇILACAK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de uzun süredir Adana'nın önünde engel olan bir sorunun ortadan kaldırılması için harekete geçildiğini kaydetti. Soner Çetin şunları söyledi: "Bugünkü Meclisin imza attığı en değerli kararlardan biridir. Dünyanın bütün gelişmiş şehirleri kuzeye ve batıya doğru gelişmiştir. Adana'da bir çok yerde arsa üretilmesi konusunda sıkıntı var. Burası açılınca iyi olacak. Aşırı şişmiş fiyatlar inecek. Adana'nın her anlamda önünü açacak bir projeye Büyükşehir yetkililileriyle birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi şu anda 1/5000'liği buradan geçirmiş olduk. Sonra da 1/1000'lik için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte el ele, omuz omuza çalışacağız ve onu da geçireceğimize inanıyorum."

banner624
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 4 yorum mevcut

 • Recayi 4 ay önce yorumlandı

  Sözlü sarıçam ile demirspor peşinde SONER ÇETİN Belediye evler mahallesi rantı derdine düşmüş ler BUNLAR ADANAYA bir şey yapamaz Evlere güç yetmiyor buna bakınız

 • Adanalı 9 ay önce yorumlandı

  Borsada keriz silkeleme diye birşey var..adım gibi eminim sözlü ve çetin kapalı kapılar ardında para babaları ile yine bir hainlik peşindeler..bakın görün bu imar çıkmayacak çıksa bile bakanlıktan 1/25000 lik plan geri dönecek o aradada vurgunu vuran vuracak sayın başkanlarda yüzdelik komisyonlarını alacak...adanamızla alakalı bilinçli olarak asimetrik birşekilde tüm güçler ve idareciler tarafından bir geri bırakılış var..şayet bunda kimin parmağı varsa Allah ondan hesabını sorsun..yeter artık Adana'nın çektiği sayın sözlünün park bahçelerdeki vurgunu komisyonculuğu aski soygunu vs vs..yeter artık Soner Çetin'in büyükşehire adaylığı ile alakalı para babalarının gönlünü hoş etme binlerine yüzbin katma faaliyetlerine...dürüstlükte bir zeydan olamadınız ama ondada her ikinizde olduğu gibi vizyon yok velhasılı Allah adanamıza acısın

 • Tahir Balta 9 ay önce yorumlandı

  Adım gibi emindim Sözlünün hiçbir hizmet yapmayacağından. Vaadlerinin hepsi yalan oldu, Adanayı parsel parsel satar bunlar diyordum ve yanılmayı çok istiyordum ama malesef yanılmadım. Hani kentsel dönüşūm projeleri ile Adanayı çağdaş bir kent yapıyordun. Mütahitlere peşkeş çekilen bakir arazileri veriyorsunuz öylemi kentsel dönüşüm böylemi olur hani yeni imar alanı açılmayacaktı eski yenilemek değilmi dönüşüm. Bu işe sessiz kalıp köşelik olanlarda zamanla açığa çıkacak. Eeeyy Adananın seçmeyi bilmeyen seçmenleri, hiçbir merkez ilçesinden mevcut B.Şehir belediye başkanının partisinin seçilmediği ilde belediye başkanı seçebilen Adana seçmeni.Sandığa sırf iktidar partisi adayı köken olarak Adanalı değil diye rededenler bu kafa Adanayı bitirdi hırsızlar çalıp çalıp keyif yaparken bakın Adana işsizlikte birinci, millet birbirini yer oldu Adana buna müstehakmıydı.

 • Salih çiçek 9 ay önce yorumlandı

  Mademki o kadar düşüncelisin sayın sözlü bizimde dedelerimiz savaştı bu topraklarda hazine malından neden mali mülkü olmayan garibanlari faydalandirmiyorsun hangi garibanlardan bahsettiğimi umarım biliyorsun devletten hiç bir ne maddi ne de manevi olanlardan bahsediyorum hani bir gariban var altında ev araba birde devletten sabit yardım maaşı yetmez birde kömür davası o da yetmez babadan kalma nikahsız emekli maaşı daha ne olacak sen hazineleri biran önce vermeye bak sıra sana gelecek. Uzun adamın ufak sıkıntıları var şimdilik

banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

sanalbasin.com üyesidir