Müzisyenler valilik kararını protesto etti.

ADANA Valiliğinin, sokak düğünlerinin yasaklandığını duyurmasının ardından orkestra sahipleri davul parçaladı.

26 Ekim 2016 Çarşamba 16:30
Müzisyenler valilik kararını protesto etti.
ADANA Valiliğinin, sokak düğünlerinin yasaklandığını duyurmasının ardından orkestra sahipleri ve müzisyenler Atatürk Parkı'nda toplanarak protesto eylemi yaptı.

Yapılan açıklamanın ardından gruptaki eylemcilerden biri boynuna asıp çaldığı davulu parçaladı.
Valiliğin, terör örgütü IŞİD'in 20 Ağustos'ta Gaziantep'te sokaktaki kına törenine yönelik gerçekleştirdiği kanlı saldırısı nedeniyle sokak düğünlerinin yasaklandığını duyurmasının ardından, aralarında engelli bir vatandaşın da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup enstrüman çalıp, oyunlar oynayarak bu kararı protesto etti.
Müzisyen grubun adına açıklama yapan Şehmuz Karagöz, 'Bu insanların ekmeğini elinden almayın' dedi.
Karagöz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Adana'da 3 bine yakın orkestra var. Her orkestrada yaklaşık 5 kişi çalışıyor. Bu insanların ekmeğiyle oynamak istiyorlar. Düğün salonu sahipleri bizim ağabeylerimiz."
"Tabi ki düğün salonundaki törenler daha medeni oluyor ama vatandaş geliyor sandalyesini, kamerasını, orkestrasını alıyor sokağında düğününü yapıyor."
"Aksi takdirde askeri ücretle çalışan bir adamın evlenmesi mümkün değil. Biz ailemizin çocuklarımızın rızkı için burada toplandık."
"Devlet eğer ki bu gençlerimize iş imkanı sağlıyorsa biz sokak düğününü seve seve bırakırız. Fakat halkımız da bu insanlarda mağdur olacak. Ekmeğini namuslu bir şekilde orkestrayla kazanan mahalle düğünlerinden kazanan insanların ekmeğini elinden almak isteyenlere sesleniyoruz."

"Sevgili büyüklerimiz bu insanların ekmeğini elinden almayın. Eğer ki bu insanlar aç kalırsa ya IŞİD'ci olacak ya PKK'lı olacak. Bunun sorumlusu hükümettir."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir