Oda Başkanlarına 'haksız rekabet' suçlaması

Elka Fuarcılık Genel Müdürü Yamaç, bazı oda başkanlarının engelleme yaptığını duyurdu.

07 Aralık 2017 Perşembe 16:06
Oda Başkanlarına 'haksız rekabet' suçlaması
Elka Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, Adana’da görev yapan bazı oda başkanlarının kendilerini engellediğini söyledi. 

Adana'yı Anadolunun en büyük fuar merkezi yapabilecek potansiyele sahip olduklarını ancak engellerle karşılaştıklarını kaydeden Yamaç, "TOBB tarafsız olmak zorunda. Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe mağdur edilen üyelerinin hakkını korumak durumunda olmalıdır" dedi.

Adana'da fuarcılık anlamında 'farklı' bir yapı bulunduğuna işaret eden Elka Fuarcılık Genel Müdürü, Bülent Yamaç, şu görüşlere yer verdi: "Engellemeler yeni değil, şirketimizin kuruluş aşamasından itibaren başladı. 18 yıldır bu işi yapıyoruz. Mevcut fuar alanını Adana'ya hizmet söz konusu ise, kullanımımıza açabilirlerdi. Bunu özellikle yapmadılar, yapmıyorlar.

Fuar ve Kongre Merkezinde yer alan mevcut firmanın iş yapmadığını sözlerine ekleyen Yamaç, "Biz ısrarla iş yapmaya çalışıyoruz. Ekip olarak bilgi birikimine sahibiz. Gelin bizden yararlanın diyoruz, yanıt olarak sudan bahanelerle cezai yaptırımlarla karşılaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"Bizim tek istediğimiz meslek odası başkanlarının tarafsız davranmasıdır" diyen Bülent Yamaç, "Geçen ay TOBB şirketimize mayıs ayında 2. Motosiklet fuarını düzenleyemediğimizden dolayı 10 bin lira ceza kesti.. Aynı tarihte ülke genelinde 40 firma çeşitli nedenlerle fuar düzenlemesi yapamadı. Bu firmalara yaptırım uygulanmazken sadece Elka'ya 10 bin lira ceza kesildi. Adana’nın TOBB'da bir temsilcisi var; Şahin Bilgiç! Onun bilgisi dahilinde bir ceza kesiliyorsa bize göre yanlış. Bilgisi olmadan kesiliyorsa yine yanlış. Oda başkanlarının farklı bir fuarcılık şirketini desteklemesine bir şey demiyoruz, ancak bize de köstek olmasınlar. Bizim burada fuarcılık yapmamızı istemiyorlar. Bunlar olmasa idi daha farklı ve Adana'yı çekim merkezi yapabilecek büyük fuar organizasyonlarına imza atabilirdik" dedi.

Bülent Yamaç, yapılan engelleme ve art niyet iddialarını Cumhurbaşkanlığı makamına ilettiklerini belirtti.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir